fbpx

У громадських місцях Рівненщини посилять заходи безпеки

Діліться інформацією з друзями:

Доручення захистити кожну громаду України, особливо – освітні заклади, будівлі місцевого самоврядування та інших, де є значне скупчення людей, дав Президент України Володимир Зеленський під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад.

Про це повідомляє Рівненська ОДА.

Зокрема, усі вони мають бути обладнані металодетекторами задля забезпечення безпеки як працівників, так і відвідувачів

За словами Президента, у реалізації цих програм варто розраховувати на експертну та фінансову допомогу наших міжнародних партнерів.

 «Ми напрацювали та вже реалізовуємо концепцію безпечного середовища. Із маленьких цеглинок зараз ми будуємо міцну безпекову фортецю для періоду відновлення держави», — розповів під час виступу Міністр МВС Ігор Клименко.

Серед основних практичних кроків, окрім вже згаданої безпеки публічних просторів, яка, крім іншого, передбачає застосування інтелектуальних систем відеоспостереження з можливістю розпізнавання облич, номерних знаків, типу, моделі, марки, транспортних засобів, він назвав також проєкти «Поліцейський офіцер громади» та офіцер освітнього середовища.

Так, на сьогодні у всіх 64 ТГ Рівненщини працюють поліцейські офіцери громад. Область лідирує в проєкті.

Також у 63% закладах освіти Рівненщини підключена «тривожна кнопка». Таким чином школи і дитсадки перебувають під захистом поліції охорони. Найближчим часом у найбільших закладах освіти повинні будуть нести службу поліцейські, які відповідатимуть за безпеку дітей. Згідно з критеріями, таких закладів в області є 56.

Офіцери освітнього середовища будуть забезпечувати весь спектр безпеки у навчальному закладі: від превенції до реагування на будь-які інциденти.

«За безпеку дітей має відповідати спеціально підготовлена особа, яка пройшла ретельний відбір, медичне та психологічне обстеження та спеціалізоване навчання. Саме працівник поліції має ширший функціонал: і на перевірку осіб, і на застосування усіх поліцейських заходів примусу» — наголосив Клименко.

Читайте також: Багата, щедра, голодна: що означає кожна кутя і коли їх подають до столу

  • Пенсіонер заблукав у лісі в Рівненському районі
    Близько 15 години вчора, 11 липня, до поліції звернулася 59-річна рівнянка: її 68-річний родич, житель села Будераж, по обіді пішов до лісу і заблукав. На щастя, чоловік мав із собою телефон та зумів повідомити, що втратив орієнтир і не може…