fbpx

У 2019-му найбільше витратили на ліфти

Діліться інформацією з друзями:

Міські програми підтримки ОСББ (муніципальна програма сталого розвитку та програма термомодернізації) щороку допомагають осучаснювати міський житловий фонд. У багатоповерхівках ремонтують мережі та фасади, замінюють вікна й двері, оновлюють ліфти і вдосконалюють системи теплопостачання. От і цього року місто допомогло з реалізацією більш як 160 проектів. Та у 2019-му найбільше витратили на ліфти.

У рамках муніципальної програми сталого розвитку реалізували 88 проектів, у тому числі 8 перехідних (такі, що не вдалося завершити торік).

© Газета “7днів” / Сергій Васильчук, заступник міського голови Рівного.

– Із 80 проектів, затверджених цього року, левова частка стосувалася ліфтів (ремонти, модернізації, заміна),– пояснив заступник міського голови Сергій Васильчук.– Були проекти щодо ремонту покрівель, інженерних мереж, модернізації електромереж. Практично всі роботи вже завершені. Сподіваємося, що перехідних проектів не буде. Загальна вартість робіт за цьогорічними проектами – 53 мільйони гривень, місто відшкодувало 39,9 мільйона. На перехідні проекти витрачено близько трьох мільйонів.

За програмою термомодернізації на цей рік затверджено 80 проектів. Для їхнього втілення ОСББ залучили 38,1 мільйона гривень кредитних грошей. За результатами впровадження очікується відшкодування з міського бюджету на рівні 10,2 мільйона гривень. Цього року втілювали переважно невеликі проекти (модернізація освітлення в місцях загального користування, заміна вікон, дверей). Було лише три проекти щодо утеплення фасадів, а торік – 19. За цією програмою 53 ОСББ уже повністю завершили роботи й отримали бюджетне відшкодування – 5,3 мільйона гривень. На етапі завершення роботи за 27 проектами.

Остаточно зроблене за міськими програмами підтримки ОСББ підсумують після 20 грудня. Що ж до планів на 2020 рік, то пропонується в бюджеті закласти 20 мільйонів на програму термомодернізації і ще 60 мільйонів – на муніципальну програму сталого розвитку. Однак остаточне рішення залежить від депутатів міської ради.

Нагадаємо, що з 2020 року в місті починає діяти ще одна програма підтримки ОСББ – «Енергодім-Рівне».

Наталія НИРКОВА