fbpx

Тим, хто вивчає англійську мову, радять не використовувати застарілі підручники

Діліться інформацією з друзями:

12 неактуальних правил англійської мови

Англійська, як і будь-яка інша мова, постійно змінюється. Вона розвивається динамічно залежно від науково-технологічного стану суспільства і запитів користувачів.

Зазнає змін лексична система, граматика і правила вимови. 

12 правил англійської граматики, яких можна не дотримуватися

Англомовним користувачам потрібно намагатися слідкувати за змінами. Тим, хто вивчає мову, варто не використовувати застарілі підручники. Найбільш дієвий спосіб зрозуміти нові правила – заняття з кваліфікованим викладачем. Сьогодні можна займатися також в онлайн форматі

Не можна починати речення зі сполучника

Раніше сполучники типу but, and на початку речення вважалися табу, зараз же можна спокійно їх використовувати. Наприклад, «And what about our trip?» – «А як щодо нашої поїздки?». 

Питальне слово «Whom…?»

Запитання з «Whom…?», що означає «Кого, кому…?» трапляються у живому розмовному мовленні все рідше й рідше. Наразі ж активно використовується займенник «Who…?»: «Who are your words appealed to?» – «До кого звернені твої слова?». 

Заборона прийменників у кінці речення

Сьогодні прийменники у кінці фрази чи речення стали нормою, незважаючи на те, що ще кілька десятиліть тому правильним було таке формулювання: «About what is the article?». Сучасні ж граматики пропонують: «What is this article about?» – «Про що ця стаття?»

Shall у майбутньому часі

Раніше з займенниками я та ми обов’язковим було вживання допоміжного дієслова shall. Зараз же можна використовувати will з усіма особами: «I’ll acquire my ownership soon». – «Незабаром я набуду права власності».

Умовні речення ІІ типу

За офіційними правилами, після if з усіма особами вживаємо форму множини were: «If I were not in debt, I would quit my job». – «Якби в мене не було боргів, я б звільнився з роботи». Проте зараз ці суворі вимоги дещо пом’якшуються і можна використовувати форму was. 

Узгодження іменників з займенниками

Тепер ця необхідність відпала. Якщо нам невідома стать особи, то замість he або she можна спокійно вживати they у значенні однини. Водночас дієслово узгоджується з підметом they, тобто має форму множини: Each driver is obliged to observe the traffic regulations, they are allowed to use only designated parking spaces.

It щодо тварин

Відтепер, якщо ви знаєте стать тварини, можна сміливо називати свого домашнього улюбленця he або she. 

Заперечення приналежності

Раніше заперечна форма типу haven’t anything (без got або don’t have) вважалася помилковою. Наразі ж вона стала частиною повсякденного живого мовлення. 

Утворення пасивного стану

Все частіше замість традиційних am/is/are чи was/were трапляється got: Twenty civilians got killed in the bomb explosion. 

Застаріле слово «rather»

Замість «rather» у значенні «досить/достатньо» сьогодні можна почути «pretty», «really» або «quite». Наприклад, This sounds really fabulous!

Не можна роз’єднувати інфінітив

Зараз між часткою to та дієсловом можна вживати прислівник. До прикладу: to breathtakingly appear – з’явитися феєрично. 

Не можна використовувати скорочені форми

Сьогодні, якщо текст не належить до офіційно-ділового стилю, в ньому допускаються різні види скорочень: we’ll, I’d, they’ve і т.п. 

Наскільки змінилася англійська мова сьогодні?

Сучасна мова та англійська часів В.Шекспіра значно відрізняються. У ХVI ст. слова вимовлялися так, як вони були записані на папері. Водночас у зв’язку з Великим зміщенням голосних наприкінці століття з’явилися довгі голосні. Найважливіші мовні норми сформувалися до кінця XVII ст.

Колоніальна діяльність Великобританії сприяла розповсюдженню англійської мови на інші континенти. Ось чому зараз відомі британський, американський та інші варіанти англійської. Сучасна англійська зазнала чималого впливу іншомовних запозичень, граматичних спрощень та сленгових новоутворень. 

Аби краще розуміти історичні аспекти розвитку мови та володіти різними її варіантами, слід звернутися до репетитора. Знайти педагога можна як в Білій Церкві, так і онлайн.