Ціною недбалості стало людське життя

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

У житті людей, на жаль, трапляються трагедії – маленькі та великі, особисті та масштабні. Ми не застраховані від цього. Причини їх виникнення бувають різні, проте одна з найпоширеніших та в той самий час безглуздіших – це людська недбалість.

Недобросовісно виконана робота в будь-якій сфері діяльності може мати просто неприємні або й взагалі критичні наслідки. Недбала швачка пошиє одяг, що негарно сидітиме на фігурі. Недбалий лікар може зробити з людини каліку, недбалий інженер-будівельник спроектувати будівлю, що буде небезпечною для проживання та оточуючих, неуважний водій на дорозі може створити аварійну ситуацію. Навіть вдома можна проявити недбалість – не дотримуватися правил безпечного користування побутовим обладнанням, що може призвести до виникнення пожежі.

Що таке недбалість? Це безвідповідальне ставлення до ситуації, яка вимагає обережності та точності. Це той фактор небезпеки, якого можна уникнути, якщо бути уважним. Це, нарешті, проста людська лінь. Полінувався прочитати інструкцію до електроприладу – спалив хату. Подумав: «Й так згодиться!», – замішуючи будівельний розчин в неправильній пропорції – через місяць стіна тріснула.

А найстрашніше – це недбалість заради наживи. Коли заради вигоди, прибутку, грошей керівництво підприємства, установи, організації економить на безпеці людей. Це означає байдужість до інших, збереження життя та здоров’я колег, працівників та оточуючих. Людей, що йдуть на таку свідому недбалість, не лякає ні кримінальна відповідальність, ні тим більше перед власною совістю.

Найвища ціна недбалості – це життя людини, неважливо однієї чи сотень. Інколи непоправна трагедія, стається через безглуздість і яку можна було б уникнути. Саме це викликає найбільше обурення. І навіть це обурення – воно безсиле, бо вже нічого не виправить.

У Карелії через злочинну недбалість потонуло на озері Самозеро 14 дітей. В Одесі через недбале ставлення до пожежної безпеки спалахнула пожежа в муніципальному дитячому оздоровчо-спортивному таборі «Вікторія» – знову загинули діти. Через людську недбалість та халатність ставалися масштабні техногенні катастрофи, що забирали життя тисяч людей. І чим більш техногенним стає навантаження, тим масштабніші на території держави катастрофи та їхні наслідки.

Одну з великих катастроф через недбалість, мабуть, знає кожен. Це історія найбільшого для свого часу пасажирського лайнера «Титанік». Ціла низка недобросовісних дій – від проектування корабля, його будівництва до нестачі рятувальних засобів, перевищення безпечної швидкості у районі айсбергів, пізнє подання сигналу «SOS» – призвело до загибелі більше ніж 1500 людей. Заради чого вони ризикували безпекою людей? Гучних заголовків у газетах, пафосу та грошей. А що отримали?

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Вікторія РАДУКАН,

майстер виробничого навчання Острозьких територіальних курсів ІІІ категорії

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.

Діліться корисною інформацією з друзями: