fbpx

«Це мій вклад у перемогу, як художника, і подарунок для рідного міста»

Діліться інформацією з друзями:

Ми поспілкувалися з відомим рівненським художником Костянтином Качановським. Саме він є автором муралів «Красавіца терпіти не буде», «Сміливий народ сміливої країни», безіменного муралу, який містяни назвали «Крила свободи» та інших робіт, які стали відомими далеко за межами міста.

Про творчий шлях

Розкажіть трошки про себе, хочеться ближче познайомити читачів із художником, чиї мурали стали справжньою візитівкою міста.

Я родом із Рівного. Малюю все життя. Мама побачила в мені задатки і віддала до художньої школи. З того часу я не покидав малювати. Пізніше я навчався у коледжі і паралельно почав працювати з бригадою художників. Ми розписували храми. Так минуло 5 років… Тоді я вирішив, що  потрібно «будувати» власний шлях і я почав працювати на себе.

Ви сказали, що розписували храми. Наскільки ця робота відрізняється від створення муралів? Можливо є відмінності у техніці чи складності виконання?

Не можна порівнювати важчими є ці роботи чи навпаки. Усе залежить від самого об’єкту, адже кожен з них є по-своєму унікальним. У розписуванні храмів дещо інша технологія. Такі малюнки передбачають більшу витрату часу ніж, наприклад, мурали. Довгий етап підготовки і робота виконується масляними фарбами. У муралах головним є чиста основа. Я ґрунтую стіну і розпочинаю роботу.

 

Про створення муралів

Звідки ви берете ідеї для муралів? Чим надихаєтесь? Можливо маєте команду?

Буває по-різному. Часто допомагає моя дівчина. Вона також є моделлю для робіт і постійно допомагає створювати якісь нові ідеї, надихає мене. А ще надихають рівняни, українці, наша країна загалом. Ці роботи відтворюють сьогодення, переживання кожного з нас.

Розкажіть, будь ласка, про етапи створення муралів?

Найдовшим є етап ескізу. Придумати унікальну ідею і способи її втілення. Якщо робота із замовником, то зазвичай людина висловлює мені свої побажання, що вона хоче, яку ідею має. Я обдумую це, тоді створюю концепцію, додаю якісь свої зміни. Тоді показую роботу замовнику і ми працюємо над фінальним зображенням. А далі…далі вже простіше, я малюю. Хоча спочатку я також дивлюся на стіну. Розумієте, потрібно оцінити, у якому вона стані, чи потрібно десь під шпаклювати, підрівняти, тощо.

Патріотичні мурали. З чого почалися Ваші роботи з початком повномасштабної війни?

Мені хотілося зробити свій вклад у підняття народного духу і шляху до перемоги. Це мій вклад у перемогу, як художника і подарунок для рідного міста. У Рівному не так багато є муралів, як в інших містах України. Я намагаюся популяризувати цей вид мистецтва.

Маєте улюблений мурал?

Кожна робота для мене має особливе значення. Улюбленої немає, бо усі малюнки чимось особливі. Але серед найближчих мені робіт, особливі спогади із першим муралом, який я намалював у Рівному. Я зробив сюрприз для своєї дівчини і намалював її. Завжди з теплотою пригадую цю роботу. Також цікава композиція у новому муралі, роботу над яким я завершив вчора. Він знаходиться у одному із пабів готелю «Україна».

Ваші роботи дуже впізнавані сьогодні. Зараз маєте проєкти лише в Рівному чи можливо з інших регіонів вже звертались?

Так, зверталися з різних міст. Нещодавно завершив свою роботу в Києві. Це був найбільший мій проєкт – 240 квадратних метрів. Це був малюнок на цегляній стіні, дуже великий і непростий у виконанні.

Знаю, що зараз ви готуєте ще декілька проєктів, зокрема новий стінопис з’явиться у районі мототреку.

Так, цей мурал я робив із фотографії. Побачив цікаву роботу і додав до зображення крила. Цей мурал у мене замовив салон краси. Вони хотіли прикрасити стіну і ми розробили такий ескіз.

Ви маєте вже великий досвід виконання стінописних робіт. Де працювалося найважче, а де навпаки – найлегше?

Найважче було працювати у Києві. Навіть не через масштаб роботи, хоча це мій найбільший мурал. Справа в тому, що стіна складається з окремих цеглин, які мають різний розмір і щілини між ними часто дуже великі. Такі шви дуже складно було промальовувати.

Мурал у Києві

Про творчі плани та нові ідеї

Які творчі плани маєте на найближче майбутнє?

Я не дуже люблю озвучувати задуми чи плани. Але зараз співпрацюю із поліцією Рівного, робитиму новий мурал, але яким він буде залишу в секреті. Є багато ідей, багато замовлень, тому роботи зараз вистачає.

Запитання від усіх рівнян. Чи побачимо ми бабцю Олю на одній зі стін міста?

Може бути все (сміється). Таких планів на найближчий час немає, але в майбутньому ця робота знайде своє місце.

Про рівнян та допомогу

Фарби, як і інше знаряддя роботи художників зараз недешеві, особливо у таких великих кількостях. Чи допомагають вам фінансово?

Так, рівняни мені допомагають. Одна жінка взагалі подарувала мені фарби. Вона закупила велику кількість, бо хотіла розмалювати під’їзд, однак жителі виїхали і вона подарувала цілий лот мені. Люди допомагають, самі пишуть звертаються, скидають гроші на фарбу, хто скільки може. Це дуже приємно! Пишаюсь рінянами.