У Рівному, вочевидь, також вводитимуть плату за дитсадки для іногородніх. Таку думку висловив Богдан Гапяк, який очолює депутатську комісію Рівнеради, що цими днями вивчала досвід Тернополя. Там у дошкільних закладах вже понад два роки тому запровадили плату за навчання дітей із довколишніх сіл. Загалом у дошкільних навчальних закладах Тернополя нараховується близько 700 таких дітей.
– Поцікавилися, як це питання вирішується у наших сусідів-тернополян, – розповів Богдан Гапяк. – З огляду на їхній досвід, можна зробити висновок, що впровадження плати за дитсадок для іногородніх, мабуть, даватиметься нелегко. Тому над цим питанням доведеться ще попрацювати. Можливо, дещо перейняти у тернополян. Для прикладу, те, як вони налагодили співпрацю з деякими сусідніми ОТГ, з якими укладені відповідні угоди. До речі, договори підписали не тільки з громадами, а й з окремими фізичними особами. Тобто батьки платять за своїх дітей. Вартість такої послуги становить 53 гривні за день плюс плата за харчування. Також передбачені пільги, скажімо, для учасників АТО, мешканців навколишніх сіл, які працюють у Тернополі і т.п.
За минулий рік Тернопіль заробив на платі за навчання дітей із сіл в дитсадках міста понад мільйон гривень. Ці кошти вони скерували на доплату до зарплати для працівників дошкільних навчальних закладів.
Отож, на думку Богдана Гапяка, рівненська делегація в Тернополі почерпнула багато чого з того, що можна запровадити і в Рівному.
Думка з приводу
Міський голова Рівного Володимир Хомко:
– У вівторок рівненська делегація, до якої ввійшли міські депутати та представники виконавчих органів, побувала в Тернополі. Їздили, аби подивитися, що хорошого є у наших сусідів. А головне – дослідити, як платять за відвідування дитячих садків міста мешканці тих територіальних громад, що не об’єдналися з Тернополем. Підписують угоди і платять. Не платять лише ті, що об’єдналися. Так буде і в Рівному. Медицина, як я вже казав, нас хвилювати не буде, бо гроші ходитимуть за пацієнтом, і це питання відпаде саме собою. А за навчання дітей, які не проживають на території міста, у дитсадках, загальноосвітніх, художніх і музичних школах, що фінансуються з міського бюджету, в Тернополі платять. За рік назбирується до 6 мільйонів гривень. Нас така сума також влаштувала б. Ми б за ці 6 мільйонів гривень зробили щось корисне для своїх дітей. Можливо, відкрили б дитячий майданчик, і то не один. Можливо, збудували б хороший спортивний комплекс для дітей, які проживають у Рівному. Мені здається, так було б справедливо.
Записав Василь ГЕРУС
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»