fbpx

Температурні гойдалки: від мінус 20 до відлиги

Січень розпочався, а морозної зими в Україні так і не видно, незважаючи на прогнози синоптиків про те, що вона мала прийти, як і годиться, у грудні. Проте фахівці, повідомляє сайт «Сьогодні», впевнені: справжню зиму в новому році побачимо. Вони прогнозують температурні гойдалки від мінус 20 до відлиги.

Директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда зауважив, що загалом температурний режим у січні і лютому буде вищий від норми. Але, з його слів, очікуються регулярні так звані температурні гойдалки – похолодання змінюватиме потепління, і навпаки.

Головний висновок зі слів головного синоптика країни такий: січень і лютий будуть малосніжними, не надто холодними, але температура різко змінюватиметься з тепла на холод. А це, як відомо, призводить до раптових і рясних опадів: у вигляді снігу, мокрого снігу, сніго-дощів і особливо небезпечних крижаних дощів, що призводять до миттєвої ожеледиці.

Вчені прогнозують морози і відлиги з мокрим снігом

Тенденцію «температурних гойдалок», що посилилася останнім часом, незважаючи на те, що зима загалом має бути м’якою, підтвердила й завідувачка відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометінституту ДСНС і НАН України доктор наук Вазіра Мартазінова.
Дуже холодною очікується перша декада січня, зауважила кліматолог, нічна температура в північних регіонах і в горах дійде до 20 градусів морозу, в інших буде тепліше, але все ж нижче від мінус 10 градусів. У другій половині січня можна очікувати потепління. Лютий буде більш м’яким, але з короткочасними різкими похолоданнями.

«На початку січня стійкого снігового покриву, найімовірніше, чекати не варто. Загалом його буде менше цієї зими, ніж торік, до того ж він буде зовсім іншого характеру, загалом мокрий сніг. Хуртовини чекають, але короткочасні»,– прогнозує Мартазінова.

За матеріалами інтернет-видань

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»