fbpx
Суд скасував штраф у 25,5 тис. грн за не оновлення даних у ТЦК

Суд скасував штраф у 25,5 тис. грн за не оновлення даних у ТЦК

Діліться інформацією з друзями:

Суд скасував штраф 25,5 тисяч грн, який чоловік отримав, бо не повідомив ТЦК про дружину, народження дітей і зміну роботи.

Про це повідомляє “Судово-юридична газета”.

Повинні бігати дані, а не люди. Як неодноразово зазначали українські урядовці, у тому числі, й заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко, бігати повинні дані, а не люди.

«Ми зараз внесли норму, що штраф накладається лише на тих осіб, які ухиляються від військового обліку, по яким немає інтеграції з іншими реєстрами. Наприклад, якщо є інтеграція з реєстром місця проживання, і ми можемо зробити запити по людині і отримати дані про місце проживання, то людина нічого не порушує, не приходячи і не оновлюючи дані про місце проживання.

Немає підстав, у КУпАП є чітка норма, що штраф застосовується до порушників, тільки коли по цих даних немає обміну з іншими реєстрами» – зазначила Катерина Черногоренко.

Так, 19 травня набув чинності закон №3696-IX, яким передбачено, що якщо Міноборони як держатель реєстру “Оберіг” має можливість самостійно отримати персональні дані з інших електронних ресурсів, то відповідальність за статтями 210 та 210-1 КУпАП за порушення правил військового обліку не настає.

Суть справи

Нещодавно, 13 червня, Ленінський районний суд Миколаєва розглянув справу №489/4119/24, у якій йшлося саме про штраф за неприбуття до ТЦК для повідомлення про зміну облікових даних.

Чоловік звернувся з позовом до суду 4 червня. У ньому він просив скасувати постанову ТЦК від 24 травня 2024 року, що визнавала його винним за частиною 3 статті 210 КУпАП і накладала штраф у розмірі 25,5 тис. грн.

Наряд патрульної поліції доставив його до ТЦК, де під час перевірки військового обліку з’ясувалося, що він з жовтня 2009 року жодного разу не з’явився для оновлення облікових даних.

За цей час він одружився, у нього народилися діти, і він змінив місце роботи, але про ці зміни не повідомив.

Отже, суд прийшов до висновку, що вина позивача у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210 КУпАП не була доведена «поза розумним сумнівом».

Таким чином, суд вирішив адміністративний позов до ТЦК задовольнити, постанову про штраф скасувати.

Читайте також: Вирок рівненського суду колаборантці відстояли у Верховному Суді