fbpx

Степанов пообіцяв ліки важкохворим дітям Рівненщини️

Діліться інформацією з друзями:

Наступного тижня медикаменти для лікування діток із онкологічними захворюваннями надійдуть в Рівненську обласну дитячу лікарню. Таку обіцянку дав міністр охорони здоров’я Максим Степанов, перебуваючи в області 2 жовтня.

Наразі ліками медзаклад забезпечений на місяць, повідомив на своїй сторінці в соцмережі голова Рівненської ОДА Віталій Коваль. Він домовився з міністром про створення робочої групи, аби розібратися в чому причина затримки ліків.

На думку керівника обласної влади в майбутньому можна було б уникнути таких ситуацій, якщо змінити терміни та алгоритм комунікації головних лікарів, профільних департаментів та МОЗу. Це пришвидшило б вирішення питання із перерозподілом ліків.

Нагадаємо, минулого тижня десятки батьків та громадських активістів провели мітинг під стінами ОДА через відсутність ліків для важкохворих дітей в обласній дитячій лікарні. Їх мало закупити Мінохорониздоровя, однак станом на вересень 2020 року такі закупівлі не були проведені. Йдеться про препарати для лікування онкологій, засоби для лікування дихальних розладів у новонароджених дітей та вірусних гепатитів у дітей. Також у лікарні критично мала кількість препаратів для лікування дітей з вродженими імунодефіцитами, дитячим церебральним паралічем, резистентною формою ревматоїдного артриту, тест-смужок до глюкометрів для визначення рівня цукру у дітей з цукровим діабетом. 

Держава не провела закупівель: у Рівному закінчуються ліки для важкохворих дітей