fbpx
стати водієм

Стати водієм за півтора місяці можна у Рівненському навчальному центрі

Діліться інформацією з друзями:

Стати водієм автотранспортних засобів категорії СЕ можна за 1,5 місяці навчання на базі Олександрійського навчального відділення Рівненського центру ПТО ДСЗ.

Стати водіями змогли безробітні скеровані на підвищення кваліфікації Млинівською, Зарічненською, Рівненською, Дубровицькою, Корецькою, Радивилівською районними філіями Рівненського обласного центру зайнятості, Рівненським міським центром зайнятості та Врадіївською районною філією Миколаївського ОЦЗ. Слухачі із відповідним (категорія С) водійським досвідом професію «Водій автотранспортних засобів категорії СЕ» опановували сумлінно та відповідально. Викладачка Олена Резун наголошує, що представники саме цієї категорії і є елітою усіх водійських професій. «Їхні особливі професійні якості – це виваженість, витримка, пильність, уміння зосередитися. Адже, заїжджаючи для завантаження на рампу, потрібна висока точність та майстерність. У професії надважливо дотримуватися режиму відпочинку та праці».

Російська агресія вплинула на економіку не лише в Україні. Так, ринок Німеччини складався практично із українських водіїв «супертяжів». З початком повномасштабної війни помітним став відтік кадрів, адже велика кількість українців пішла на фронт захищати свою країну. Оперативну і бездоганну доставку продуктів харчування, медичного обладнання,  промислових товарів,  військових замовлень виконують «королі автошляхів». І підготовка нових кваліфікованих водіїв фур – як ніколи на часі.

 «Найважче звикнути до габаритів. Довжина навчального автомобіля 16 м. В реальному житті вони сягають понад 22 м. На допомогу приходять автомобільні дзеркала. На місцевих і рівненських дорогах хлопці навчилися відмінно маневрувати, паркуватися», – коментує староста групи Олександр Петрушко із Дубровиччини.

За класифікацією розрізняють такі види причепів, як автовози, самоскиди, рефрижератори, тентовані, одно-, дво- та багатовісні  причепи і напівпричепи. І з усіма ними ознайомлені слухачі на теоретичних заняттях. Стати водієм та отримати практичні навички водіння та обслуговування вантажівок група могла на навчальному майданчику відділення.

«В середньому, рейс триває 1-2 тижні. Водії буквально живуть у своїх вантажівках», – наголошує  Олена Резун. Вони дбають про транспортний засіб, визначають несправності, скеровують на ремонт та самотужки усувають посильні проблеми. Вантажі можуть сягати понад 40-50 тон, і професійно кермувати здатні лише кваліфіковані водії».

За підсумками іспиту та за результатами підтвердження отриманих знань у територіальному сервісному центрі МВС України в Рівненській області випускники отримають омріяні водійські посвідчення та писатимуть нові сторінки  свого водійського життя – приборкування українських та міжнародних автошляхів.

Більше інформації про формування груп слухачів та умови навчання – на офіційному сайті cpto.rv.ua