fbpx

Стан енергосистеми України на 31 травня

Обсяг електроенергії достатній для потреб споживачів. Експорт відсутній. Активні ремонти на енергооб’єктах тривають.

Стан в енергосистемі на 31 травня 2023

БАЛАНС В ЕНЕРГОСИСТЕМІ. Наразі обсягів електроенергії, які виробляють українські електростанції, достатньо для покриття потреб споживачів. Але у вечірні години, коли споживання найбільше, просимо перерозподіляти використання електроприладів на інші періоди доби. Адже через активні ремонтні кампанії на теплових електростанціях, а також на деяких енергоблоках АЕС в енергосистемі працює менша кількість енергоблоків. Для покриття вечірнього піка споживання максимально залучаються доступні потужності гідро та теплоелектростанцій.

Нагадаємо, аварійна ситуація, яка вчора сталася через одночасне відключення кількох магістральних ліній, була ліквідована протягом кількох годин. Всі споживачі були заживлені ще до початку вечірнього піка споживання.

КОМЕРЦІЙНИЙ ОБМІН ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЄЮ З ЄС. Сьогодні у денні та вечірні години здійснюється імпорт електроенергії зі Словаччини. Однак у вечірній пік споживання його обсяг незначний. Експорт електроенергії відсутній.

ОБСТРІЛИ. Від обстрілів росіян у прикордонних та прифронтових областях постійно потерпають мережі обленерго. Живлення споживачів відновлюється за умови безпекової ситуації. Нових пошкоджень у магістральних мережах не зафіксовано.

РЕМОНТИ. Триває активна ремонтна кампанія на всіх енергооб’єктах, пошкоджених під час 15 масованих хвиль ракетних ударів та 18 потужних дронових атак. Через масштабність та складність завданих пошкоджень, ремонтні роботи вимагають багато ресурсів та є більш тривалими, ніж, наприклад, минулого літа.

ЯК ДОПОМОГТИ ЕНЕРГОСИСТЕМІ. Зменшити навантаження на енергосистему, особливо у пікові вечірні години з 19:00 до 22:00, та полегшити балансування може кожен, розумно споживаючи електроенергію: переносьте використання потужної техніки з вечірніх годин на день або ніч, не вмикайте кілька потужних приладів одночасно та вимикайте світло, виходячи з кімнати. Чому саме ці години важливі для роботи енергосистеми читайте тут https://cutt.ly/vwqSvCsK

Фото: Укренерго

Читайте також: Рятувальники допомогли дістати тварину з ями