fbpx

Стало відомо, скільки чоловіків втекли з України через “Шлях”

Систему “Шлях” було запроваджено для того, щоб допомагати, зокрема, волонтерам привозити з-за кордону гуманітарку для ЗСУ. Але люди, що виїжджають, по-перше, не завжди щось привозять, і по-друге, не завжди повертаються.

Так, починаючи з 24 лютого 2022 року до 25 квітня 2023 року було 192 455 записів про виїзди. Станом на 25 квітня не повернулося 18 910 осіб. Правоохоронці зараз займаються цим питанням.

Повідомив керівник тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, народний депутат Сергій Козир, скільки чоловіків скористалося системою “Шлях”, щоб втекти від мобілізації в Україні.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Він нагадав, що за кожним таким виїздом стоїть підпис посадової особи.

“Після цього була реакція президента, прикордонниками було посилено цей напрямок. До кінця минулого року прикордонники не випустили 3 тис. 178 осіб. Останні не підтвердили мету своїх поїздок. Зараз система “Шлях” допрацьовується”, — повідомив Козир.

Прикордонники пояснили, що в основному недостовірну інформацію в “Шлях” вносили маленькі компанії, які за 3-7 тисяч доларів оформляли чоловіка як водія вантажівки, що здійснює міжнародні перевезення.

Чесно кажучи якісь слабкі цифри. Втекло реально через волонтерство понад 100 000 тисяч

Читайте також: Австралія виділила Україні новий пакет військової допомоги на 110 мільйонів доларів