fbpx

Споживчі кредити на карантині: що, почому і кому

Діліться інформацією з друзями:

22 червня «Фінансовий клуб» провів круглий стіл на тему «Споживчі кредити на карантині: що, почому і кому»

«Потік заявок клієнтів у цей період впав практично втричі. В онлайні потік заявок впав удвічі, що трохи краще. Обсяг видачі кредитів у другій половині березня і квітні майже в чотири рази менше, а в онлайні – в три рази», – повідомив голова правління Ідея Банку Михайло Власенко.

У цей період банку довелося змінювати ризикові моделі, систему управління, модернізувати лінійку продукції, фокусуватися на онлайн-продажах і дистанційному обслуговуванні.

«Що сталося в березні – квітні? Підвищився ризиковий профіль клієнта. Споживчі настрої змінилися. Хороший сегмент клієнтів скоротили свої потреби фінансування. Ми почали міняти взаємини з клієнтами, тому що більша частина клієнтів обмежили візити до відділень і стали відкладати задоволення своїх фінансових споживчих потреб», – зазначив Михайло Власенко.

І цей «шок» у другій половині березня – в квітні позначився на всьому: і на клієнтському потоці як в онлайн-каналах продажів, так і у відділеннях банків, і на платіжній дисципліні, яка погіршилася.

«Усі банки закрутили ризики, були запроваджені додаткові правила, що дозволяють утримувати показник ризику на бюджетному рівні. Середній чек впав на 15%», – сказав банкір.

Хоча клієнтський попит усе ще нижче докарантинного рівня.

«У травні ми вже побачили поступове поліпшення ситуації: продажі склали третину від докризового періоду. А в червні ми виходимо на половину обсягу продажів у порівнянні з докризовим періодом», – розповів голова правління Ідея Банку Михайло Власенко.

«Цього місяця ми вийдемо на 60% від докризового рівня», – уточнив банкір.

За його словами, обсяг заявок в червні також зростає, хоча він на 20-25% нижче докризового рівня. «Це свідчить про активізацію населення і поліпшення споживчих настр Михайло Власенко очікує на повільне відновлення ринку.

Михайло Власенко очікує на повільне відновлення ринку.

«Був шок в березні – квітні та поступове вирівнювання ситуації в травні – червні. Ми очікуємо більшою мірою на поступове відновлення. Це не буде V-подібне поліпшення», – сказав він.


Постійно бути в курсі новин вам допоможе telegram-канал газети «7 днів»