Найбільшим споживачем кави, якщо перераховувати на душу одного споживача, є Нідерланди: тут одна людина за рік вживає 8,3 кілограми кави. Другою у списку є Фінляндія, де на одного громадянина припадає 7,8 кг.
Близько того споживають у інших країнах Північної Європи.
Україна на цьому фоні є маленьким споживачем, в нас за підсумками 2020 року, споживання кави на душу населення склало 1,5 кілограми на рік.
Але наша країна стрімко підтягується до Європи. Так, якщо ще у 2000 році кожен українець споживав у середньому, 0,2 кг кави на рік, то вже у 2018 році цей показник збільшився на цілий кілограм і склав 1,2 кг. Дані ж минулого року (1,5 кг) фіксують невпинне збільшення ринку.
За статистикою, імпорт кави в Україну за останні п’ять років зріс на 63%. В минулому році він сягнув 48,4 тисяч тон загальною вартістю 166 млн доларів.
Стосовно джерел походження кави, яку ми споживаємо, то з огляду на порівняно невелику ємність нашого ринку, Україна практично не закуповує зерна у безпосередніх виробників. Кава потрапляє до нас транзитом – переважно через Польщу, яка забезпечує 23% внутрішнього українського ринку. Причому це більшою мірою вже перероблена, обсмажена та розфасована кава. Тоді як безпосередньо з Бразилії у первісному вигляді до нас надходить лише 7% від об’єму внутрішнього ринку.
Джерело Депо