fbpx
Кваліфіковані швачки на Рівненщині без роботи не залишаться

Кваліфіковані швачки на Рівненщині без роботи не залишаться

Діліться інформацією з друзями:

Швачка це не тільки жіноча професія. Отримати професію і знайти роботу з достойною оплатою — чи ненайголовніша ціль у житті. Звичайно й щоб робота приносила задоволення. З такими запитами приходять слухачі у рівненський навчальний центр.

Три місяці тому за направленням Гощанського управління та Рівненської філії  Рівненського обласного центру зайнятості на базі Олександрійського навчального відділення стартувала група слухачів за професією «Швачка» 1-2 розряду.

Як нині говорять самі випускники, час, відведений на опанування професією, промайнув, немов одна мить. І ось вони вже склали державні іспити й отримали Свідоцтва про присвоєння робітничої кваліфікації. Їх вручила заступник директора Рівненського центру ПТО ДСЗ Руслана Бодренко.

“Завершивши навчання у нашому закладі освіти, ви перегортаєте ще одну важливу сторінку свого життя, – звернулася до присутніх заступник директора Центру з навчально-виробничої роботи Руслана Бодренко. – Ви здобули новий перспективний і затребуваний фах. Але професія швачки – це тільки перша сходинка у кар’єрному зростанні. На базі нашого Центру ви зможете підвищити свою кваліфікацію, опанувавши професії кравця і закрійника. Щиро бажаю, щоб у майбутньому ви досягли таких висот, коли самі будете створювати робочі місця і колись саме ви повернетесь у наш Центр вже у ролі роботодавців, які запрошуватимуть на роботу наших випускників.”

Після іспиту куратор групи, майстер виробничого навчання Лілія Давидюк та викладач Центру Поліна Долганська спілкувалися зі слухачами. Було видно, що між ними існує тепла атмосфера взаєморозуміння та довіри. Слухачі ділилися враженнями від виробничої практики, розповідали про свої плани на майбутнє, згадували перші дні навчання, коли все було таким новим і незвичним. У цих розмовах відчувалося, наскільки важливу роль у їхньому розвитку відіграли підтримка і мудрі поради педагогів.

Історії випускників

Наприклад, Світлана Стефурак, яка у минулому працювала у торгівлі, із захопленням розповідала про виробничу практику на швейному підприємстві ТОВ «ГАРНЕ ГРУП». На запитання, чому обрала фах швачки, слухачка розповіла, що повернувшись з-за кордону, почала шукати роботу. Дуже швидко зрозуміла, достойний заробіток можна знайти у швейній галузі. Тому, довго не роздумуючи, вирішила опанувати нову для неї професію.

“Нині швейна промисловість відчуває справжній кадровий голод, – розповідає Світлана. – Але це не означає, що на роботу візьмуть будь-кого з вулиці. Ні, тут існує дуже суворий відбір і без серйозного навчання, наприклад такого, яке ми отримали на базі Олександрійського навчального відділення, на роботу не візьмуть. До речі, мені запропонували на «Гарне» роботу і після усіх формальностей, пов’язаних із службою зайнятості, я там працевлаштуюся.”

“А я проходив виробничу практику на ТОВ «Котон-Стиль», – до розмови долучається Тарас Радовенчик. – Ми шили робочий і військовий одяг. Планую стати на роботу на підприємство, щоб «набити» руку, відшиваючи різний одяг.”

Чоловіки із наполегливістю опановують таку, на перший погляд, жіночу професію! Тарас розповідає, що його дружина – професійна швачка, має багато замовлень і професійне устаткування, необхідне для виконання усіх швейних операцій. Саме вона запропонувала йому розвиватися у цьому напрямку і допомагати їй. За словами слухача, спочатку він боявся, що зіпсує тканину, а згодом зрозумів, що це – його.

“Навчання, дякуючи нашому куратору Лілії Давидюк, проходило настільки цікаво і легко, ніби швейна машинка все життя чекала мене, жартує Тарас. – А, якщо серйозно, що усі навики, які ми напрацювали в Олександрійському навчальному відділенні, дуже пригодилися під час виробничої практики на підприємстві. Окремо хочу зазначити, що на навчання в Олександрію нас безоплатно довозили транспортом Центру.”

Життя невпинно рухається вперед. Перед нинішніми випускниками будуть і нові виклики, і нові професійні перемоги. Але у їхній пам’яті залишиться, що крок до майбутньої фінансової незалежності і стабільності наші випускники зробили саме з допомогою Рівненського центру ПТО ДСЗ!

  Читайте також: Кваліфіковані касири ПОУ приступають до роботи на Рівненщині

  • 32 дитини усиновили торік на Рівненщині
    Це у півтора раза більше ніж у 2023-му. Одна з родин взяла під опіку одразу трьох дітей, ще п’ять сімей усиновили по двоє. Упродовж року суттєво зросла і кількість кандидатів в усиновлювачі. Зараз в області зареєстровано 71 пару (рік тому…