fbpx

Щоб підтримати українські зоопарки: уродженець Рівного Ігор Павлюк представив свої картини у Варшаві

Діліться інформацією з друзями:

У Варшаві відкрилася унікальна виставка картин з метою допомогти тваринам, які постраждали від війни в Україні, під назвою «Чому?». Автор полотен – брат директора Рівненського зоопарку Ігор Павлюк.

Урочисте відкриття відбулося у Палаці культури і науки у Всесвітній день захисту тварин. Директор Варшавського зоопарку Анджей Крушевіч розповів про те, як варшавський сад з перших днів війни долучився до допомоги українським зоопаркам.

«Ми знаємо, що це довгострокова допомога, що це буде марафон, і навіть після того, як Україна виграє цю війну, звіринці необхідно буде відбудувати заново, і відновлювати стан тварин, – зазначив директор Крушевіч.

Голова правління Палацу Культури і Науки у Варшаві Рафал Кшемень подякував митцю за його творчість та підкреслив, що Палац Культури і Науки підтримує подібні соціальні ініціативи.

Деталі збору подарунків та коштів для українського зоопарку представив віце-президент Фундації PANDA Якуб Кшемінській. Також виступили гості з України: президент Асоціації українських зоопарку, директор Черкаського зоопарку – Євген Ван та директор Рівненського зоопарку Олег Павлюк, які розповіли про становище зоопарків в Україні та підтримку, що вони отримують від європейських колег.  

Наприкінці зустрічі автор картин, уродженець Рівного Ігор Павлюк розповів про натхнення створити виставку, присвячену українським тваринам.

Завдяки збору подарунків та коштів для українських зоопарків наразі вдалося відправити в Україну 6 великогабаритних транспортів із необхідними речами з польських та європейських зоопарків. Загальна вартість наданої допомоги – приблизно 290 тисяч злотих і майже 118 тис. євро. Вантажівки з подарунками доїхали до Рівненського зоопарку, а звідти їх розвезли по інших звіринцях України.

Завдяки онлайн-збору Варшавський зоопарк разом із фондом PANDA зібрали майже 190 тис. злотих для порятунку тварин в Україні, але допомога потрібна постійно.

Фото Пьотра Красінського (Варшавський зоопарк)

Джерело: Рівненський міськвиконком