fbpx

Що потрібно знати, аби уникнути нападу агресивної собаки?

Діліться інформацією з друзями:

Навесні у собак є тенденція до агресивної поведінки. Це закладений природою інстинкт до продовження роду. Чому бездомні пси можуть частіше проявляти агресію і що потрібно знати, щоб уникнути небезпеки?

Про поведінку собак журналістка «7 днів» спілкувалася з Олесею Білоконь, заводчицею німецької вівчарки.

– Що спричиняє у собак агресію?

– Почнемо з того, що над вихованням собаки її господар працює (або ж має працювати) впродовж усього життя чотирилапого. Найактивніший період дресирування припадає на перші 2 роки. Тобто, що вклали на початку, з тим і будете жити. Перш за все, собака має бути соціалізована, навчена основним командам та вміти їх виконувати. Загальноприйняті правила та закон забороняють вигул собак у громадських місцях без повідка. На жаль, багато несумлінних власників нехтують цим правилом. В результаті через їхню безвідповідальність трапляються прикрі випадки.

Найчастіше собаки з’ясовують стосунки між собі подібними. Люди ж бувають покусані частіше через надмірний прояв інтересу до чужої собаки, не знаючи елементарних правил поведінки з тваринами. Суспільство повинно не боятися тварин, а пізнавати їх.

– Але на людей, бува, нападають і бездомні пси, причому без очевидних причин. Чому?

– У весняний період у безпритульних тварин починається сезон розмноження. У цей час сука приваблює до себе велику кількість кобелів, що одурманені жагою продовження роду. Кожен із них хоче бути єдиним претендентом, а тому проявляє агресію до своїх суперників. Це може бути загрозою для людей, які опиняються поблизу таких собачих гулянь. Найкращий вихід з цієї ситуації – стерилізація бездомних собак. Але без належного обліку та реєстрації всіх домашніх тварин безпритульні собаки не зникнуть ніколи.

– Як поводити себе при зустрічі зі злим псом, щоб уникнути небезпеки?

– Зазвичай собака без причини не нападає. Така поведінка може бути спровокована людиною. Перед тим, як напасти, собака завжди робить попередження, і не одне. Дуже важливо вміти читати мову тіла собаки. Для прикладу, якщо до вашої простягнутої руки собака відхиляється назад і затискає вуха, вона явно дає зрозуміти, що не бажає контакту з вами. Якщо ви продовжуєте наполягати, вона може подати звуковий сигнал риком. І лише крайньою її мірою може бути укус.



Якщо так сталося, що ви опинились на території, на якій перебувають безпритульні собаки та проявляють до вас агресію, основним правилом – в жодному разі не втікати. Потрібно зупинитися і, бажано, повільно підійти спиною до якоїсь споруди, щоб захистити тил. Не робити різких рухів, максимально дайте зрозуміти, що ви не несете загрози їм та їхній території. Якщо ви здалеку побачили, що до вас наближається агресивно налаштована собака, у вас є час зімітувати, що ви піднімаєте камінь або насправді взяти його із землі. Такий рух безпритульна собака сприймає як сигнал, що ви готові оборонятися і, як правило, вона відступить назад.

Зазвичай агресію проявляють ті особини, що зазнали жорстокості з боку людей. Але більшість із них все ж таки пробачає зло. Тому боротися з безпритульними собаками потрібно лише гуманними способами. Адже ми – люди.

Розмовляла Аліна БУДАФЕНКО

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»