Що очікувати на ринку нерухомості у 2023

Діліться корисною інформацією з друзями:

Наразі потреби держави складають понад 52 млрд доларів для покриття збитків житлового фонду внаслідок військової агресії.

Так, за даними KSE, станом на листопад зруйновано 16 800 багатоквартирних і 126 700 приватних будинків. В столиці пошкоджено 348 будинків, переважно багатоповерхівок, на загальну суму збитків 0,9 млрд доларів.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

7 мільйонів ВПО, за даними ЛУН, понад 200 000 активних інвесторів у новобудови на початок війни, 16 800 зруйнованих багатоквартирних будинків, 126,7 тисячі зруйнованих приватних будинків, 52,5 млрд доларів збитків житлового фонду в країні, кількість операцій з нерухомістю скоротилась втроє, кількість завершених будівництв зменшилась у 2 рази, забудовники у 2022 почали будівництво 68 000 нових квартир, пільгова іпотека «єОселя» отримує 30 млрд гривень на 12-15 тисяч квартир наступного року.

Через війну та втрати в економіці житло стало менш доступним, а потреба в ньому — значно гострішою. Можна вже стверджувати, що понад мільйон сімей в Україні потребує нового житла. Задовольнити цей попит лише вже збудованими квартирами неможливо — такої кількості квартир немає у продажу — тому на Україну чекає етап Великого житлового будівництва. Держава це розуміє і має у планах розширення масштабів пільгової іпотеки, але цього все ще буде недостатньо для покриття потреб ВПО, тож очікуємо на подальші кроки з боку влади. – Денис Суділковський, маркетинг-директор ЛУН.

Для приватного сектору однією з головних перешкод в придбанні житла сьогодні є невпевненість у власному майбутньому. Згідно з соціологічними дослідженнями лише 25% українців стабільно відчувають себе у безпеці. 81% отримують зарплатню, але лише 33% впевнені щодо неї у майбутньому. Динаміка відновлення ринку нерухомості, як і самої економіки країни, сьогодні напряму залежить від успіхів ЗСУ.

Для залучення іноземних інвестицій у програми відбудови, зокрема житла, державі треба знайти рішення ще для ряду задач, одна з котрих — відсутність механізмів страхування воєнних ризиків. Переговори з міжнародними партнерами щодо цього питання тривають ще з літа, і можна очікувати впровадження пілотних проєктів у 2023.

Читайте також: У Рівному ледве не згорів двоповерховий житловий будинок біля органного залу (фото)