fbpx

Мультитест замість ЗНО: що нового у 2022 році

Діліться інформацією з друзями:

В умовах повномасштабного російського вторгнення вступна компанія 2022 року зазнала значних змін. Український центр з оцінювання якості освіти максимально швидко намагався адаптувати процес екзаменування до нинішніх реалій.

Саме тому раніше відомий формат Зовнішнього незалежного оцінювання (“ЗНО”) перетворили у національний мультипредметний тест (“НМТ”).

НМТ є більш спрощеним та загальнішим аналогом ЗНО. Незалежно від обраної спеціальності, абітурієнти складатимуть тестування лише з 3 предметів: українська мова, історія України та математика. Студент зможе максимально набрати по 35 балів з української мови та історії, а також 30 балів з математики. Іспит відбуватиметься в комп’ютерному форматі, триватиме 120 хвилин. До того ж:

  • українська мова не міститиме питання з української літератури;
  • в Історії України використовуватимуться питання щодо України від 1914 року;
  • при тестуванні з математики вступники зможуть користуватись довідниковими матеріалами.

Під час підрахунку балів, залежно від обраної абітурієнтом професії, застосовуватиметься ваговий коефіцієнт оцінок.

Для гуманітарних напрямів вагомою вважатиметься Історія України, для технічних, відповідно, математика. За умови рівнозначності кількості балів кандидатів, вирішальною складовою вступу є створення мотиваційного листа. В ньому абітурієнти обґрунтовуватимуть бажання вчитись в обраному Виші, освітлять свої сильні сторони та цілі у професійному майбутньому.

Безпечний вступ

Як бачимо, запровадження національного мультипредметного тестування зумовлене низкою чинників. Основними з них постають:

  • – запровадження вільного доступу абітурієнтів для участі у вступній компанії, незалежно від їх місця проживання та перебування;
  • – забезпечення безпеки проходження тестування в умовах періодичних повітряних тривог на території України.

Саме тому урядом регламентовано 3 хвилі сесій, під час яких учні складатимуть тестування. У разі, якщо особа внаслідок воєнного стану чи інших причин не змогла зареєструватись на проходження тестування в основній сесії, вона матиме змогу це здійснити в наступних двох. Разом з цим тестування відбуватиметься в один день та в один час, в підготовлених приміщеннях з наявними укриттями. В одній залі знаходитиметься інструктор та не більше 20 абітурієнтів. У разі оголошення повітряної тривоги тестування призупинятиметься на час тривоги.

Реєстрація на проходження тестування розміщена за посиланням. З огляду на вищесказане, освітні зміни у вступній компанії 2022 року цілком спрямовані на ліберальність ставлення до вступника. Абітурієнти матимуть змогу обрати зручний період для тестування, та мати достатньо часу для підготовки до мультитесту.

Результати оцінювань

Підготовка до складання національного мультипредметного тестування в цілому не відрізняється від усталеної практики готування до Зовнішнього незалежного оцінювання. Задля отримання найвищих балів з предметів радимо:

  • орієнтуватись на питання курсу повної загальної середньої освіти України:
  • використовувати навчальні посібники та питання попередніх років ЗНО; – практикуватись у проходженні демонстраційного варіанту мультипредметного тесту;
  • опрацьовувати матеріал з репетитором;

Як альтернатива репетитору, наразі досить розповсюдженими при підготовці є відвідування онлайн шкіл або ж інтерактивних гуртків (“ВШО”, “Оптіма”, “Ispyt”, “Easy School”). З їх допомогою майбутній студент матиме змогу не покидаючи дому комплексно підготуватись до державного іспиту, опрацьовуючи матеріал з професійними викладачами.

Іспит закордоном чи в зоні бойових дій

Говорячи про вступників, котрі мають статус внутрішньо переміщених осіб, або ж біженців в інших країнах, для них також створено можливість взяти участь у вступній компанії 2022 року. На офіційному сайті УЦОЯО міститься інструкція та офіційний перелік з 39 країн, в котрих можливо скласти тестування. Щодо України, у зв’язку з активними бойовими діями НМТ не проводитиметься на територіях Донецької, Луганської, Харківської та Херсонської областей, а також на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим. Мешканці відповідних областей мають змогу обрати найближчий, або ж найбільш зручний для себе населений пункт до обумовлених територій.