fbpx

Що є неприйнятним для ОСББ у Фонді енергоефективності

Діліться інформацією з друзями:

Торік в Україні запрацював Фонд енергоефективності, де залучаються державні і місцеві кошти та інвестиції Євросоюзу. Ця програма дійсно дуже дієва, цікава. Вона мала б повністю замінити «теплі» кредити та частково муніципальні програми. Але тут є кілька неприйнятних для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків моментів.

Саме з ними ми зіткнулися на початковому етапі робіт. У будинку на вул. Замковій,10а ОСББ створено в листопаді 2016 року, коли будівлі йшов 45-й рік і звичайно, в ній було дуже багато проблем. Осипалася фасадна плитка і козирки над під’їздами, світилися дірками парапети, «зівали» побиті вікна та двері, які не закривались в під’їздах. Зовсім непридатною була для експлуатації електромережа, у темних під’їздах та неосвітленому дворі – жодної лампочки.

Але це ще не все. Через два тижні виявилось, що ще й дах протікає в шести місцях. І, звичайно, загальні збори правління, які проводились по 3-4 рази на місяць, вирішили робити комплексний капітальний ремонт будинку в рамках Муніципальної програми сталого розвитку. Саме в такий момент, якби в той час працював Фонд енергоефективності, ми дуже багато виграли б. Можна було б зробити одну проєктну документацію на всі види робіт і послідовно протягом двох років (все по черзі) реалізовувати задум. А саме утеплення фасадів із заміною вікон (в т.ч. і вікон співвласників), дверей, покрівлі з утепленням горища, встановлення автоматичного теплового вузла, заміну радіаторів у квартирах на нові з датчиками та регуляторами тепла.

На ці всі роботи ми отримали б 70% від всієї вартості проєкту плюс 5% від міста. Але на той час основні роботи були зроблені і відшкодування нам пропонують 60%. Хоча і це, звичайно, добре. Проблема виникла в іншому. В будинку дуже низьке підпілля, а тому, щоб встановити автоматичний тепловий вузол в підвалі, потрібно робити підкоп. За попередніми розрахунками, він обійдеться десь у 400-450 тис. грн. Фонд на це кошти не дає, а тому треба додатково збирати гроші із співвласників, а це по 5-7 тис. грн з квартири.

Звичайно, що люди на це не погодилися би. Так само не виділяє Фонд компенсацію на заміну електромереж, укріплення фундаменту будівлі чи просто на заміну покрівлі без утеплення технічного поверху. Ці питання треба відразу узгоджувати з енергоудиторами, які роблять енергозвіт. Треба старатися підготувати будинок до основних робіт, на які буде відшкодування. Якщо ж вартість додаткових робіт висока, то можна оформити через ФЕЕ кредит, але без відшкодування будь-яких відсотків.

На мою думку, Фонд енергоефективності обов’язково запрацює на повну силу і всі, хто хоче скористатись немаленькими компенсаціями, покращити комфорт проживання мешканців, зможуть все отримати сповна. У Рівненській області є представник ФЕЕ, який завжди допоможе, підкаже: як краще зробити, на що звернути увагу в першу чергу.

Отже, починаємо працювати з Фондом!

Галина БОВГИРА,

голова правління ОСББ «Замкове-1»

Щоб постійно бути в курсі новин підписуйтеся на наш Telegram