Сергій Васильчук: пасажирський транспорт у Рівному має бути екологічним

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Динамічне зростання на вулицях міста кількості автомобілів змусило міську владу всерйоз задуматися над питанням переведення парку пасажирських перевезень на екологічно чистий транспорт, – розповідає заступник міського голови Рівного Сергій ВАСИЛЬЧУК.

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

– Із року в рік отримуємо дедалі тривожніші результати дослідження забруднення атмосферного повітря, яким щодня дихають мешканці Рівного. Насамперед ідеться про здоров’я рівнян, – наголосив чиновник. – Ще п’ять років тому ми в рамках так званої Угоди мерів прийняли міську програму розвитку електротранспорту, яку нещодавно поновили і продовжуємо послідовно реалізовувати.

Таким чином щороку з бюджету міста виділяємо чималі суми на придбання нових тролейбусів. Так, недавно до Рівного привезли ще три «Дніпра», які фактично нічим не поступаються європейським аналогам електротранспорту. Адже нові тролейбуси мають низький рівень підлоги, відкидний пандус для заїзду людей з обмеженими можливостями (використання якого контролюватиме кондуктор) і місце для пасажирів із дитячими візочками. Встановлені системикондиціонування й оповіщення. З усіх боків тролейбус оснащений інформаційними табло. Загалом за останні п’ять років рухомий склад нашого електротранспортного підприємства поповнився 20 новими тролейбусами, що є одним із кращих показників в цілому по Україні.

Втім, поліпшення комфорту пасажирів – це лише видима сторона справи, яка переслідує не менш важливішу мету. Передусім – екологічну. Отримавши результати дослідження забруднення атмосферного повітря та провівши детальне вивчення транспортних потоків, ми пустили нові тролейбуси за критичними маршрутами. Це дозволило за кілька останніх років зняти з міських ліній понад 120 малогабаритних маршруток (здебільшого, стареньких «Мерседесів»), а відтак дещо розвантажити від транспорту насамперед центральну вулицю Рівного і зменшити індекс її забруднення.

Поруч із програмою розвитку електротранспорту нині в Рівному втілюється ще одна, яка стосується великогабаритних екологічно чистих автобусів. Причому остання передбачає залучення інвесторів. І головне – маємо успішно проведений експеримент, який започаткували торік. Зокрема, як пам’ятаєте, пустили три пілотні автобуси за маршрутом «Ювілейний – Льонокомбінат», а згодом такі ж великогабаритні машини почали курсувати між зоопарком і аеропортом. Сподіваюся, що розпочаті програми будуть мати своє логічне продовження, а відтак вулицями Рівного буде їздити тільки екологічний і комфортний для пасажирів громадський транспорт.

 

Діліться корисною інформацією з друзями: