21 листопада цього року багато рівнян розпочали свій день спогадами подій, які відбувалися шість років тому. Хтось робив дописи в соцмережах, поширював фото і відео пережитого чи виявив небайдужість і став учасником акцій пам’яті, що відбувалися в обласному центрі.
Кривава ніч 30 листопада 2014 року стала початком нової історії України, події якої розгорталися стрімко і драматично. Мирні масові мітинги замінили палаючі шини, коктейлі Молотова і бруківка як зброя в руках протестувальників. Ціна свободи і гідності у грудні 2014 року – 106 убитих і понад дві тисячі поранених. Упродовж останніх шести років за право бути вільними заплатили своїм життям понад 14 тисяч українців, сотні тисяч отримали поранення чи каліцтва. В Україні немає жодного населеного пункту, який би не втратив своїх сина чи доньку.
– День Гідності і Свободи – це той день, коли ми всі маємо чітко усвідомлювати і згадувати той подвиг простих громадян. Маємо пам’ятати, що цей подвиг був заради для того, щоб ми всі жили в єдності, щоб відстоювали ті цінності, за які полягли наші вояки, наші побратими, і продовжували розвиток, рух єдності,– сказав голова Рівненської обласної державної адміністрації Віталій Коваль.
Артисти драмтеатру Ніна Ніколаєва (Годунок) та Юрій Ширко зачитали уривки спогадів волонтерки Медичної служби Юлії Вотчер, якими оживили в пам’яті присутніх жахливі картини протистояння під час Революції Гідності 2013-14 років. Чимало свідчень тих трагічних подій зібрав Інститут національної пам’яті в рамках проєкту «Майдан. Усна історія».
Згадали поіменно всіх рівнян – героїв Небесної сотні, борців за волю і свободу України, які загинули на сході країни.
Полеглих героїв вшановували хвилиною мовчання, запаленими лампадками, живими квітами і словами вдячності за подвиг, що змінив країну і кожного з нас.
Матеріал підготувала Оксана ПИЦЬКА