Розподіл путівок для дітей з інвалідністю депутат Рівнеради вважає несправедливим

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Зібравшись на спільне засідання, члени профільних медичних комісій міської та обласної рад вчора обговорили декілька питань, що стосуються надання допомоги в закладах охорони здоров’я, котрі функціонують в Рівному.

Депутати та запрошені на робочу нараду керівники лікувальних установ обмінялися думками з приводу того, як удосконалити невідкладну допомогу та як взаємодіяти медзакладам у лікуванні пацієнтів із COVID-19.

На засіданні йшлося також і про створення центру «Раннього втручання», де займатимуться дітьми з порушеннями розвитку та груп біологічного й соціального ризику. Не обминули депутати й теми реабілітації дітей. Так, міський обранець від фракції «Рівне Разом» Сергій РИБАЧОК порушив проблему, пов’язану із забезпеченням путівками дітей з інвалідністю.

– До мене звернулися батьки, – розповів депутат Рівнеради, – які обурені ситуацією із розподілом путівок на реабілітацію та оздоровлення дітей із вадами. Справа в тому, що путівки надходять на область централізовано, а вже потім їх розподіляють між населеними пунктами Рівненщини. Батьки роками не можуть дочекатись цих путівок. Це при тому, що, коли мова йде про розвиток дитини з інвалідністю, кожен місяць на вагу золота. Не можна роками робити перерви у реабілітації.

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Апелюючи наданою йому в Департаменті цивільного захисту та охорони здоров’я облдержадміністрації інформацією, Сергій Рибачок вважає розподіл путівок для дітей з інвалідністю несправедливим:

– Починаючи з травня, із 25 виділених на область путівок ортопедичного профілю тільки одна дісталася дитині з Рівного, а із 60 путівок на реабілітацію та оздоровлення неврологічного профілю – 8 малолітнім рівнянам. Це все, незважаючи на те, що місто Рівне в структурі населення області займає 25%. На мою думку, – каже депутат, – це абсолютно нерівномірний розподіл. Можливо, варто брати до уваги не кількість населення, а число дітей із вадами, які стоять на обліку. Така ж незрозуміла ситуація і з самим обліком, черговістю та прозорістю розподілу цих путівок. Тому я звернувся до керівництва області з проханням розібратися з цією ситуацією, тому що вона є неприпустимою.

На думку депутата, необхідно створити електронну чергу для розподілу путівок для дітей з інвалідністю. Тоді все буде відкрито, зрозуміло і справедливо.

Олена ЧЕСНЯК

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Діліться корисною інформацією з друзями: