fbpx
До служби зайнятість Рівненщини звернулось понад чотири тисячі переселенців

До служби зайнятість Рівненщини звернулось понад чотири тисячі переселенців

Діліться інформацією з друзями:

Роботодавці за працевлаштування ВПО отримують компенсацію. З початку війни 4,6 тис. переселенців звернулося до Рівненської служби зайнятості.

Про це повідомляє директорка Рівненського обласного центру зайнятості Надія Плютинська.

У січні-липні 2024 року послуги Рівненської обласної служби зайнятості отримували 1,4 тис. внутрішньо переміщених осіб. Саме ті, які отримали довідку про взяття на облік. З них 1,1 тис. осіб мали статус безробітного, отримували допомогу по безробіттю 758 осіб. Працевлаштовані були 336 осіб з-поміж переселенців.128 безробітних проходили професійне навчання. З-поміж внутрішньо переміщених осіб 25 – отримали ваучер на навчання. Профорієнтаційні послуги отримували 1,0 тис. безробітних осіб.

Станом на 1 серпня 2024 року послуги служби зайнятості продовжували отримувати 505 безробітних з-поміж внутрішньо переміщених осіб.

Рівненська служба зайнятості оперативно забезпечує внутрішньо переміщених осіб усіма необхідними послугами за допомогою новітніх форм роботи з використанням соціальних мереж та електронних засобів комунікацій.

Роботодавці за працевлаштування ВПО отримують компенсацію

Роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні здійснюється компенсація витрат на оплату праці. Станом на 13 серпня 2024 року компенсація витрат на оплату праці здійснювалася 74 роботодавцям, які працевлаштували 130 осіб з-поміж внутрішньо переміщених. У 2024 році профінансовано роботодавцям кошти в сумі 2490,5 тис. грн.

Компенсація витрат надається у розмірі 8000 грн щомісяця за кожну працевлаштовану особу, за яку роботодавцем сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення. Загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати трьох місяців з дня працевлаштування особи, та шести місяців — у випадку, якщо внутрішньо переміщена особа має інвалідність.

Читайте також: Тренінг із працевлаштування й самозайнятості для ВПО відбувся на Рівненщині