fbpx

Рівнянин презентував фільм про трагічну долю своєї матері Віри Пилипей

Діліться інформацією з друзями:

Першу частину фільму Життя з тавром “ворог народу сьогодні презентував відомий рівненський телеоператор Ярослав Катеринчик.

Документальну стрічку він присвятив своїй матері, вчительці із села Пустомити Гощанського району Рівненської області, Вірі Іванівній Пилипей-Катеринчик.

Жінку осудили на 25 років таборів за враження від поїздки на Схід. Із примхи совєтського «емгебівця» розстріляли ні в чому не винних дітей.

Часи змінилися і, здавалося б, описане страхіття є чимось нереальним. До уваги глядача – лише одне життя, зламане через призму радянської системи.

Автор фільму відтворив історію, записану з вуст вчительки із Західної України. Оскільки завдяки диву після страшного вироку їй вдалося вижити і ще понад 30 років відпрацювати на педагогічній ниві.

«Я довгі роки виношував думку про створення такого документального фільму. Бо ще у своїй юності я та мій брат неодноразово відчували на собі відбиток тодішньої тоталітарної системи, відгомін маминого пожиттєвого «тавра». Ця розповідь – данина пам’яті моїй мамі, звичайній сільській вчительці, яка завжди вболівала за Україну. Цей фільм про її не просту долю та додаткові свідчення страшних подій того часу”, -розповів Ярослав Катеринчик.

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»