Першу частину фільму “Життя з тавром “ворог народу“ сьогодні презентував відомий рівненський телеоператор Ярослав Катеринчик.
Документальну стрічку він присвятив своїй матері, вчительці із села Пустомити Гощанського району Рівненської області, Вірі Іванівній Пилипей-Катеринчик.
Жінку осудили на 25 років таборів за враження від поїздки на Схід. Із примхи совєтського «емгебівця» розстріляли ні в чому не винних дітей.
Часи змінилися і, здавалося б, описане страхіття є чимось нереальним. До уваги глядача – лише одне життя, зламане через призму радянської системи.
Автор фільму відтворив історію, записану з вуст вчительки із Західної України. Оскільки завдяки диву після страшного вироку їй вдалося вижити і ще понад 30 років відпрацювати на педагогічній ниві.
«Я довгі роки виношував думку про створення такого документального фільму. Бо ще у своїй юності я та мій брат неодноразово відчували на собі відбиток тодішньої тоталітарної системи, відгомін маминого пожиттєвого «тавра». Ця розповідь – данина пам’яті моїй мамі, звичайній сільській вчительці, яка завжди вболівала за Україну. Цей фільм про її не просту долю та додаткові свідчення страшних подій того часу”, -розповів Ярослав Катеринчик.
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»