fbpx

Рівнянин хоче відновити в’їзну острозьку браму

Діліться інформацією з друзями:
Про цю свою мрію на своїй сторінці у Фейсбук написав Олександр Гребенюк.
– Якось в 2019 році, Микола Бендюк долучив нас з Семеном Монахом та Козацький табір “Гайдамаки” до святкування річниці Битви під Оршею. – розповів Гребенюк.
В той рік, на майдані, біля Злата плаза, було відкрито пам’ятну дошку. І, як зазначається у допису, що саме тут, де закріпили дошку, був приблизно лівий кут в’їзних воріт в місто, зі сторони Острога.
Від тоді ідея, якимось чином відновити ті ворота, не дає спокою. А як можна відновити щось, давно зруйноване? Вірно друзі. Virtual Reality, точніше, доповнена реальність. – відкрив свою мрію Олександр.
Отже у Гребенюка тепер є Програма мінімум, а це створити віртуальну модель, з можливістю погуляти в середині.
І Програма максимум – з майдану біля ЗЛАТА ПЛАЗА на дах будинку, через дорогу, створити каркасний перехід, який контурно буде нагадувати башту, та гуляючи по ньому з телефоном або VR окулярами, ви будете ніби в середині башти.
В коментарях до допису Едуард Палецький розповів про приблизний план брами і навіть поділився своїми розрахунками:
Спираючись на план забудови міста, складений після масштабної пожежі в 1819 році, вдалось проміряти реальні розміри рівненської середньовічної мурованої Острозької брами і зрозуміти, на скільки вона була великою. Нам просто повезло, що князівський придворний архітектор Бургіньйон вказав масштаб плану в саженях. Застосовуючи софт, проміряв розміри будівлі в пікселях, потім конвертував в сажені, потім в метри. Нажаль, покищо ні чого не відомо про висоту колишньої Острозької брами, проте в нас є зображення печатки рівненського магістрату, спираючись на яке, можна гіпотетично припускати що її висота була на 30 відсотків менше ширини і вона складала біля 13 метрів. Міст через друге русло Усті тоді мав ширину 9,6 метрів.