fbpx

Рівняни обурюються через паркан, який встановили на дорозі у центрі міста

Діліться інформацією з друзями:

До редакції газети “7 днів” звернулися мешканці будинків №№ 106, 108, що на вул. Соборній. Вони розповіли, що їхні сусіди – власники приміщення на вул. Пересопницькій, 3, незаконно споруджують загорожу на проїжджій частині. Люди звернулися до міської влади та поліції.

«Третього листопада ми виявили, що біля приміщення на вул. Пересопницькій, 3 почали встановлювати залізну загорожу, – зазначають мешканці. – Поцікавилися дозвільними документами. Їх немає. Звернулися на «гарячу» лінію міськвиконкому. Приїхали спеціалісти УЖКГ. Вони повідомили, що не надавали дозволу на проведення таких робіт. Потім ми звернулися до управління земельних відносин. Там повідомили, що то землі запасу міста (ділянка нікому не відведена) і проїжджа частина. Тобто огорожа встановлюється на дорозі. Паркан ускладнить заїзд великогабаритного транспорту до нашого будинку та підземного паркінгу офісного центру «Манхеттен». Легковик там може і проїде, але великогабаритний або спец­транспорт (для прикладу, пожежна машина) навряд чи.

Ми звернулися до власників приміщення. Нам порадили йти до суду. Але ми не можемо цього зробити, адже паркан встановлюють не на нашій прибудинковій території, а на землях запасу Рівненської міської ради.

Фахівець відділу благоустрою УЖКГ виходив на місце і склав припис про демонтаж самовільно встановленої споруди у термін до 8 листопада (на фото).

У будівлі на Пересопницькій, 3 розміщується компанія «Константіс», приватні нотаріуси, туристична агенція. Як ми з’ясували, приміщення належить директору названої фірми Зелінській Анні Олегівні.

Коли працівник УЖКГ прийшов до цього приміщення, щоб передати припис про усунення порушення, йому повідомили, що директор Анна Зелінська нині перебуває у відрядженні за кордоном. Ніхто з працівників не захотів розписатися за отримання припису. Тому їм його просто залишили.

Третього листопада ми викликали поліцію. Правоохоронці відібрали пояснення. Передали папери дільничному, але той сказав, що нині перебуває на лікарняному і буде на роботі не раніше, як за два тижні.

Мешканці будинку, що на Соборній, 106, повідомили, що в межах незаконно встановленого паркану знаходиться їхня ревізійна каналізація. Тобто в майбутньому вони не матимуть до неї доступу.

Крім того, намагалися з’ясувати всі обставини справи. На Пересопницькій, 3 є двоповерхова будівля, у 2018 році там з’явилася прибудова. ДАБІ їм вносило припис знести самовільну будову. Вони цього не зробили. Було два позови – в міський і адміністративний суди. Вони вже закриті. За час, доки справа розглядалася в судах, власники зробили новий технічний паспорт і туди включили не лише основну двоповерхову будівлю, а й добудову, яку назвали допоміжною тимчасовою спорудою – навісом. Потім зареєстровано право власності на нерухомість із врахуванням добудови.

У цій ситуації є ще одна справа в суді. Її почнуть розглядати у грудні. За позовом міської влади, яка оскаржує державну реєстрацію будівлі з тимчасовою спорудою.

Ми хвилюємося, адже на цій вуличці і так вузький проїзд. Свого часу шматок дороги опинився під магазином «Квіти», там теж капітальне будівництво. З кожним разом та дорога стає все вужча і вужча. Не можемо мовчати, бо невдовзі до наших будинків неможливо буде доїхати», – уточнили рівняни.

Наразі роботи із зведення паркану з тильного боку будівлі, що на Пересопницькій, 3, не проводяться. Зв’язатися з Анною Зелінською не вдалося, адже телефони очолюваної нею компанії, що вказані в довідкових ресурсах, відключені або не відповідають. Редакція слідкуватиме за розвитком подій у цій справі і повідомлятиме про них у наступних випусках газети.

Марія МАТВІЙЧУК