fbpx

Рівнянка більше ніж півдоби блукала в Карпатах

Діліться інформацією з друзями:

Рівнянка  під впливом пошуку хлопчика на Говерлі розповіла, як сама заблукала в Карпатах

Рівнянка Вікторія Шинкаренко розповіла у себе на сторінці у Фейсбук, що взнавши про те, що заблукав на Говерлі маленький хлопчик весь день думає про нього і згадує, як сама потрапила в таке становище.
– Сьогодні цілий день думаю, що відчуває і про що думає той маленький хлопчик сам в лісі. – написала Вікторія.
А вона заблукала заблукала в Карпатах три роки тому.
– Пішли ми в 6 ранку по гриби, біля 9 я загубилась. Вийшла перейшовши декілька хребтів десь біля шостої сьомої ввечері з іншої сторони хребта за 20 км. – згадує рівнянка.
Вона пише, що розуміла, що потрібно знайти потік і він виведе її до низу.
Сів телефон, скільки км я пройшла не знаю, но немало це точно. Попадались великі площі окутані ожиною, там пройти нереально тільки в обхід, наволоч слизьких від моху дерев, прірви, по потоку слизькі каменюки. Я падала, вставала і йшла далі. В подумках думала аби не зломати ногу, і може зараз і смішно, але що робити коли зустріну медведя. Вперше що загуглила коли добралась до цивілізації, що робити якщо зустріти ведмедя. Страх був один, не поламати ноги, бо те що я вийду і виживу я була впевнена. – розповіла Шинкаренко.
Спочатку вона думала, що потрібно кидати палити, потім подумала, що добре що палить і має запальничку і можна буде на ніч запалити багаття.
Я багато про що думала, а сьогодні цілий день думаю що відчуває і про що думає той маленький хлопчик сам в лісі. Я дуже сподіваюсь що з ним все буде добре! – підсумувала свій допис Вікторія.
Ми теж сподіваємося, що з хлопцем все добре. І розуміємо, що не завжди готові до таких випадків, тому вирішили додати поради Турклубу “Сині гори”:

Коли ви виявили, що заблукали

  1. Потрібно зупинитися та подолати напади паніки, якщо такі мають місце. Ви маєте зберігати спокій, щоб чітко мислити.
  2. У подальшому варто роззирнутися й перевірити навколишню місцевість на наявність знайомих вам орієнтирів.
  3. Погляньте на свій мобільний телефон. При наявності мобільного зв’язку ви можете встановити ваші точні координати, повідомити їх рятувальній службі й чекати допомоги на місці знаходження, розвівши вогонь. Коли покриття в даній місцевості немає, то потрібно рухатися далі.
  4. Якщо ви роззирнулися й бачите свої сліди, то по ним можна спробувати повернутися до останнього відомого вам орієнтиру.
  5. Якщо ви зауважили на карті в якому напрямку від вашого поточного місцезнаходження знаходиться село чи місто, то потрібно рухатися до нього.
  6. Коли ж інцидент стався у незнайомій вам місцевості, то спробуйте прислухатися. Можливо ви зможете знайти річку чи потічок. Рухаючись за течією річки ви вийдете до людей.
  7. У випадку, коли вас застала темрява, пріоритетом має стати розведення вогню, щоб зігрітися, а свій рух потрібно продовжити вранці. Добре, коли ви можете заховатись в колибі чи маєте намет зі спальником. Але якщо ви лишились без прихистку, то ні в якому разі не можна засинати на снігу.