fbpx

Рівнянам нагадують, що медитації допомагають впоратися із тривожністю

Діліться інформацією з друзями:

Карантин не лише змінив наш життєвий розклад, загострив проблеми та емоції. Він спонукає до пошуку дієвих технік самопомочі для відновлення душевної рівноваги і балансу. Відповіддю може стати медитація.

Це своєрідне тренування для психіки, коли людина зосереджується подумки на якомусь предметі чи ідеї, відкидаючи всі відволікаючі фактори. Існує чимало різновидів медитації, спільними рисами яких є усамітнення, розслаблення, зосередження. Користь такої практики для психічного здоров’я людини доведена науковцями. Адже регулярні медитації здатні знизити рівень неспокою, стресу і болю. Досить активно цю практику використовують під час занять йогою.

Тож про можливості медитації для перезавантаження організму ми поспілкувалися з Йогі Іша (Юрій Семенчук), котрий практикує йогу вже кілька десятиліть, щороку їздить в Індію у священий ашрам за новими знаннями та практикою, а також є учнем гімалайського майстра йоги Пайлота Бабаджі.

– Чому зараз найкращий час, щоб освоїти техніку медитації?

– Ми живемо в страху і якось придушуємо його. Хтось алкоголем, хтось таблетками. Але це повністю не вирішує проблему. Як же собі допомогти? Практика медитації допомагає впоратися із тривожністю, водночас підвищує нашу здатність до креативного мислення і співпереживання. Рух думок сповільнюється, а відчуття присутності в теперішньому часі збільшується. І ти уже бачиш набагато більше, ніж до цього.

– Як правильно медитувати?

– Найкращий час для медитації – ранок. Поки наш розум ще не заполонили новини, телефонні розмови, побутові проблеми. Медитувати може кожен, хто має тіло і розум. Щоб почати медитувати, не потрібно кудись іти чи їхати. Для цього потрібно зупинитися. Зупинити активність нашого тіла, емоцій і призупинити активність нашого розуму.

Для початку треба прийняти зручну позу. Обов’язкова умова – спина має бути прямою. Можна і лежати, але так ви ризикуєте заснути, тож нічого важливого не відбудеться. Тому раджу сісти, склавши ноги по-турецьки. На початку непогано зробити дихальні вправи. Енергії централізуються, розум направляється всередину себе. Далі треба просто сидіти.

Виявляється, що сидіти і нічого не робити набагато важче, ніж діяти. Розум звик бути активним, йому потрібні видовища і переживання. Він буде сперечатися з вами і навіть кепкувати. Але треба почекати і дати йому виговоритися. Не тисніть на нього і не ведіться на його «приколи». Просто споглядайте за всім, що відбувається. Ви маєте розуміти, що ви не тіло, ви не емоції, не інтелект, не розум. Ви – безсмертна душа.

– Що людина повинна відчувати під час медитації та після неї?

– Не треба прив’язуватись до відчуттів. Якщо ви очікуєте на результати, то перекриваєте можливості. Медитація – це найприродніша річ у світі. У ній проявляються природні сили розуму. Може відкритися серце, а воно здатне зцілити будь-що. Ця практика є спробою знайти відповідь на певні нові питання.
Насамкінець медитація подарує вам спокій і блаженство.

– Хто потребує духовних практик?

– Коли приходить час для людини, вона починає ставити собі правильні запитання. І відповіді на них треба шукати також лише всередині себе. У зовнішньому світі відповідей немає, а є тільки нові запитання. Коли є готовність, то може прийти у ваше життя навіть Гуру (вчитель, наставник). Він стає містком для вас самих. Він приведе вас туди, де є відповіді на ваші запитання. Це велике благословення, яке не має строку давності і зворотної дії.



Наше суспільство заплуталось у болоті невігластва та ілюзій. Коли мого Гуру запитали: «Бабаджі, чому в Україні так погано?», він відповів: «Що ж ви хочете? У вас за останніх 100 років знищили всю духовну еліту. Мають прийти світлі душі і це приведе до змін. Тоді шлях виживання зміниться на шлях розвитку». Сучасний світ потребує духовних людей.

– Юрію, я знаю, ти їздив в Індію до свого гуру-вчителя Пайлота Бабаджі.Чого ти там навчився?

– Моя поїздка в Індію мала практичний характер. Шукав там духовних здобутків. Перебуваючи в древньому і священному місті Харідвар, я зробив наступний крок у духовному розвитку. Там не можна вживати і продавати алкоголь та м’ясо тварин. Разом зі мною їздили мої друзі. Вони також є учнями Пайлота Бабаджі. Загалом у Рівному нині є більш як десять його учнів. Перебуваючи в ашрамі Гуру, я практикував і долучався до древніх методик і знань. Також це була можливість побути поруч зі Вчителем.

Бажаю читачам «7 днів» бути в гармонії з собою. Бажаю розвитку, реалізації та задоволення від життя.

Аліна БУДАФЕНКО

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»