fbpx

Рівнянам для порозуміння не потрібен великий словниковий запас

Діліться інформацією з друзями:

Чимало людей хотіли б вивчити іноземну мову. Та не кожному це заняття «по зубах».

Дехто, тривалий час відвідуючи курси, записуючись на вебінари, займаючись самостійно по книжках, ніяк не може навчитися мови, яку вивчає. Чому так? Про це розмова журналістки «7 днів» із засновницею Центру іноземних мов «Аякс» Яною ГЕРУС.

– Отож, чому одним іноземна мова дається легко, а іншим «зі скрипом»?

– Однією з головних причин повільного прогресу в навчанні є нестабільний графік занять. Буває, що людина має натхнення для вивчення іноземної. Навіть стрімко починає. Та з часом ентузіазм згасає. Зникає інтерес та мотивація. З’являється відчуття, що попереду ще море роботи. А результати, яких вдалося досягти, зовсім не радують. Відтак з кожним новим днем зростає бажання все покинути. В таких умовах новий зрив неминучий. Не встигли сформуватися мовні навички, як ми їх знову втрачаємо…

Як із цим боротися? Насамперед – закріпити час на навчання. Байдуже, чи з учителем, чи для самоосвіти. Далі необхідно поставити для себе мікроцілі, досягнувши яких ви будете себе хвалити. Насправді ж, коли ви радієте маленьким перемогам, – це і є найкращою мотивацією. Крім того, треба дивитися фільми, читати іншомовних блогерів і книги. Робити те, що приносить задоволення від іноземної мови. Бажано підписатися на канали, які точково працюють над розвитком ваших мовних навичок. Наприклад, на telegram канал @pro speak, де 2 рази на тиждень публікуються теми для обговорення та матеріали, які можна використовувати для навчання. Ви записуєте аудіо на хвилину, а викладач потім його коментує.

– Яким чином можна розвивати свої навики спілкування іноземною мовою?

– Для того, щоб розвивати навики аудіювання, необхідно спершу визначити свій рівень. Це необхідно для того, щоб грамотно говорити. Адже дуже важливо правильно віднайти матеріали для розвитку мовних навиків, які підійдуть найкраще. Наприклад, ви на початковому рівні. В такому випадку можна слухати аудіо діалоги та тексти безпосередньо під час вашого курсу вивчення іноземної мови.

При середньому рівні знадобляться TED.COM, мультики, серіали та ютубери (не носії іноземної мови). На ted.com спікери використовують правильну граматичну, для прикладу, англійську мову з метою, щоб слухачі максимально зрозуміли їх. Щодо мультиків, то там англійська проста для того, щоб діти її розуміли. А ще варто слухати ютуберів, які не є носіями, але радять, як правильно вивчити англійську мову, пояснюють якісь граматичні правила і так далі. Тобто вони так само використовують мову, яка є максимально прийнятною для не носіїв.

Якщо у вас високий рівень, то тут корисними будуть спілкування за кордоном, англомовні ютубери, читання книг, перегляд фільмів.

– Скільки слів потрібно знати для того, щоб спілкуватися, скажімо, англійською мовою?

– Дуже часто під час вивчення іноземної мови з’являється така ситуація, коли наших знань уже достатньо, щоб швидко конвертувати їх у розмовну мову. І для цього не потрібні роки тренування та навчання. Ці роки вже у нас за плечима. Ви вже витратили дуже багато часу, сил та енергії, зате отримали необхідний багаж.

Все зводиться до того, як правильно розпоряджатися цим багажем. Погана новина в тому, що більшість із нас так і продовжує збільшувати і без того величезний багаж знань. Хороша ж новина, що насправді ви вже за крок від того, щоб зробити справжній прорив і заговорити. Для цього потрібно лише трішечки змінити підхід і скористатися деякими прийомами.

  1. Визначити свої «точки зросту».
  2. Побудувати заняття навколо цих «точок зросту».

– А що це таке «точка зросту»?

– Це конкретні мікронавики, навіть невелике покращення яких дозволить вам досягти значних результатів. Їх можна розвинути дуже швидко. Щоб, наприклад, навчитися вести діалог, не потрібно мати великого запасу слів. Як правило, саме вашого запасу слів уже достатньо. І в подальшому розвиток у цьому напрямі не принесе помітних результатів. Насправді вам не вистачає 10-15 виразів, щоб швидко реагувати на неочікувані ситуації під час живого діалогу. Яка порада? Довести до автоматизму деякі фрази, які ви найчастіше використовуєте в спілкуванні. Їх можна обрати під час вашого побутового життя, звертаючи увагу на ті вирази, які використовуєте найчастіше.

Спілкувалася Олена ЧЕСНЯК