Рівненський священик розповів як православна церква радить готуватися до Великого посту

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Незабаром розпочинається Великий піст. Цього року – він триватиме з 15 березня до 1 травня. Церква, прагнучи підготувати віруючих до цього періоду, запровадила підготовчі тижні: про митаря і фарисея, про страшний суд про блудного сина.

З понеділка розпочинається “сирна” седмиця – масляниця, на якій церковний устав пропонує утримуватися від вживання м’яса, проте дозволяється вживати молоко, сир, олію і яйця.

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Церква допомагає людині і духовно, і фізично підготуватися до великого посту. Вказуючи на те, що складова посту – не лише фізична, а й духовна.

– Щодо самого посту, то церква пропонує, але нікого не змушує постити. Коли ми приймаємо рішення постувати ми повинні зважати на роботу, на якій ми працюємо, на стан здоров’я, на сімейні обставини. Коли зважимо всі за і проти обираємо для себе ту міру посту, яка посильна для нас. До фізичного посту підходимо з обережністю, а щодо духовного посту, то зайвий раз помолитися, чи дати милостиню, або зробити добру справу – не вимагає надзвичайних зусиль, – зазначив клірик Свято-Покровського кафедрального собору, протоієрей Петро МАРТИНЮК. – Це властивість кожної людини, будь-якого християнина, тож проявляймо її в піст якомога більше.

Діліться корисною інформацією з друзями: