Рівненський міськвиконком нагадав мешканцям громади, як підготуватися до зими

Діліться корисною інформацією з друзями:

Рівненські комунальники та причетні служби завершують підготовку до опалювального сезону. Він цьогоріч може бути вкрай непростим. Тому представники Рівненського міськвиконкому нагадали мешканцям громади як вони власними силами можуть підготуватися до зими.

Українців попереджають про можливе зменшення нормативної температури у приміщеннях. Нині це 20 градусів Цельсія. Поміж тим розглядається можливість зменшити норму до 18 градусів, але не нижче 16. Експерти вже порахували, що при зменшенні температури на 4 градуси (до 16) кількість спожитого палива зменшується до 20%. Тому зараз надзвичайно важливо, аби кожен підготував до холодного сезону власне помешкання.

Двері

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Через протяги та погану теплоізоляцію дверей може втрачатися до 15% тепла. Варто прослідкувати, щоб полотно дверей щільно прилягало до коробу. Щоб не було протягів – проклейте поверхню дверей, що прилягає до коробу, ущільнювачем. Важливо перевірити, чи щільно закриваються балконні та міжкімнатні двері. Це теж збереже тепло в приміщенні.

У багатоповерхівках також варто ущільнити та утеплити двері, що ведуть у підвал та на горище. Якщо двері металеві, то їх полотно можна утеплити зсередини мінеральною ватою, полістиролом або іншим теплоізолюючим матеріалом.

Вікна

Через неякісні склопакети або неутеплені дерев’яні вікна втрачається до 20% тепла. Так само як і двері, вони мають щільно зачинятися. Для цього відрегулюйте фурнітуру, перевірте ущільнювач. Якщо він деформувався, втратив еластичність, потріскався – його потрібно замінити. Ущільнювач необхідно змащувати рідким силіконом або мастилом на його основі. Якщо вікна дерев’яні, то варто перевірити лакофарбове покриття та за необхідності поновити його. Воно захищає дерев’яні поверхні від пошкоджень. Крім того перевірте простір навколо вікна на наявність щілин. Монтажна піна має бути ізольована, адже вона руйнується при контакті з сонячним промінням, і забарвлюється в темно-рудий колір. А це означає що простір між вікном і стіною вже не герметичний. Скло має бути цілим. Якщо є тріщини, а поміняти скло ви не можете, змастіть тріщину безколірним лаком і, після висихання, проклейте скотчем. Штапики на вікнах мають бути цілими. В ідеалі – посадженими на силікон. У крайньому разі можна нанести прозорий силікон в щілину між штапиком та склом.

Дерев’яне вікно варто утеплити, а зверху проклеїти скотч. Можна придбати спеціальні ущільнювачі на клейкій основі.

Радіатори опалення

Вони повинні бути чистими як ззовні, так і зсередини. Рекомендується промивати радіатори раз на 3-4 роки. Такі дії значно збільшать тепловіддачу. Взимку варто слідкувати, щоб радіатори рівномірно прогрівались. Якщо частина батареї холодна – там утворилась повітряна пробка. Її можна усунути самостійно, якщо радіатор оснащений спеціальним клапаном або – викликати слюсаря. За батареєю рекомендують встановити спеціальний тепловідбивний екран (фольга з утеплювачем), щоб спрямувати у приміщення максимальну кількість тепла. Такий екран має виступати за батарею на 10 см з кожної сторони. Простір перед радіаторами повинен бути вільним, щоб не перекривати тепло. Його не варто закривати меблями чи шторами.

Утеплення всього будинку

Окрім власного помешкання потрібно також подбати про утеплення всього будинку. Потрібно перевірити вікна у під’їздах. В ідеалі – встановити енергоефективні склопакети. Якщо ж можливості такої немає, можна утеплити їх за допомогою спеціальних матеріалів: ущільнювача, герметика, віконної плівки тощо. Те ж саме стосується і вхідних дверей.  

Електромережі

Враховуючи, що забудова міста проводилась більше як 50 років тому, варто звернути увагу на потужність одночасно увімкнених приладів та стан електромереж. Якщо одночасно увімкнеться багато приладів (для прикладу обігрівачів), це може привести до відключення автоматів у загальному щитку, або в гіршому випадку при старій проводці – навіть до пожежі. Тож подбайте про справність мережі.