fbpx

Рівненський лікар розповів, чому очікування на вулиці тепер може сприяти поширенню коронавірусу

Діліться інформацією з друзями:

Із настанням зими деякі правила протидії COVID-19 нароблять більше шкоди, ніж сам вірус. Тому їх варто було б скорегувати. Так вважає лікар-анестезіолог Павло СІЛЬКОВСЬКИЙ. Про це він розповідає у своєму відеоблозі.

– Очікування людьми на вулиці перед банками, магазинами, установами було виправдане навесні та влітку. Але воно реально шкодить тепер, – переконує лікар. – Я вже знаю чимало випадків, коли захворіли на ковід після того, як промерзли на вулиці, стоячи у черзі. В холодну пору люди мають вільно заходити до приміщення, але бути в масках і вести себе тихо. Бо передача вірусу здійснюється під час розмов, а не в тихому чеканні.

Тривале очікування на зупинках громадського транспорту холодної пори року – це знущання над людьми, а не захист їх від інфекції. Воно призведе до росту захворюваності, а не вирішить проблему поширення інфекції. Так, це правило було виправдане свого часу. Але не тепер.

Маска, спущена з носа – це не те саме, що оголені геніталії, як часто малюють на картинках. Ковід передається під час чхання і кашлю, під час крику і голосних розмов, а не під час звичайного дихання через ніс.

Я щоденно спілкуюся з людьми і їх рівень тривожності тепер дуже сильно зріс. Їм конче потрібно мати місце, де можна звільнятися від негативу і перед ким вилити душу. Храми і церкви не мають зачинятися, але час богослужінь або тривалість перебування людини в храмі має бути зменшеним. І це буде безпечно.

Абсолютна більшість людей не проти свідомо дотримуватися встановлених правил. Якщо ці правила відповідають здоровому глузду, доступно пояснені і логічно обгрунтовані. А ось нелогічні чи незрозумілі заборони натикаються на ігнор і спротив, – переконаний Павло Сільковський.