fbpx

Рівненським ОСББ порадили як оновити зношені тепломережі

Діліться інформацією з друзями:

Стартував цьогорічний сезон втілення великих і малих проектів, що пов’язані із капітальними ремонтами, оновленням та модернізацією рівненських багатоповерхівок. У багатьох із них запланували ремонтувати чи повністю замінювати теплові мережі. Про стан цих комунікацій у житловому фонді Рівного, а також про енергомодернізацію спілкуємося з Юрієм Буратчуком – керівником ТОВ «Інженерна компанія «Інкомсистем», яка вже багато років працює у цій сфері. 

Пане Юрію, розкажіть які проблемами систем теплопостачання характерні для рівненських багатоквартирних будинків?

– На сьогодні лише невелика частина житлових багатоквартирних будинків модернізували свої системи опалення. У інших же ці мережі є зношеними і розбалансованими. Системи відслужили своє, бо встановлювалися досить давно і капітально не ремонтувалися з того часу. До того ж якщо згадаємо, як їх експлуатували: коли людина вселялася в новий будинок одразу намагалася внести якісь свої «поліпшення», як то поміняти батареї, зняти шайбування, щось підкрутити і так далі. І так було чи не в кожній квартирі. Тож як результат – розбалансована система. Де в одного постійно холодно, а в іншого – навпаки.

Тому зараз потрібно не лише замінювати інженерні мережі, встановлювати та правильно налаштовувати індивідуальні теплові пункти (бажано із вузлом автоматики, який в залежності від температури навколишнього середовища регулюватиме подачу тепла в будинку), балансувати систему. Приміром, коли ми беремося за такий проект, то встановлюємо балансувальні вентилі на кожному стояку. Система працює краще, всі в однакових умовах. Не має такого, що хтось мерзне, а його сусіду – дуже гаряче.

На що ще варто звернути увагу модернізуючи теплові системи в багатоповерхівці?

– Дуже важливе й утеплення труб у підвалі. Воно теж дає економію ресурсу. Іноді від цього етапу утримуються, щоб здешевити загальний кошторис. Адже ці роботи вимагають прискіпливого і старанного виконання, великої уваги і відповідальності. Тобто з ними може впоратися лише кваліфікований персонал. Однак, зрештою, ті, хто не робить утеплення, або ж намагаються зекономити обравши дешевший утеплювач, програють. Бо дешевший матеріал менш якісний, а отже – неефективний. Від його якості залежить температура. Якщо утеплювач хороший можна зменшити втрати в підвальному приміщенні на 10%. 

Надзвичайно важливим є встановлення індивідуальних теплових пунктів із автоматикою, яка регулюватиме подачу тепла в будинку. Залежно від погодних умов назовні. Дуже відповідальний процес – налаштування цього обладнання. Часто виконавці робіт опускають цю процедуру чи виконують її абияк. Тому згодом голови ОСББ будуть змушені шукати того, хто все таки зробить налаштування якісно.

Якщо правильно налаштоване ІТП, параметри теплоносія не змінюються, то навіть у неутепленому будинку можна мати економію до 30 % . Якщо ж будинок утеплити, замінити вікна, оновити мережі, тоді й заощадити можна іще до 20-30%. 

Чимало ОСББ, які цього року будуть оновлювати свої будинки та брати участь у міських програмах підтримки таких об’єднань, створені не так давно і їхні керівники не мають досвіду у відборі виконавців. Порадьте їм, на що звернути увагу, як правильно вибрати фірму, що здійснить ремонт? 

– Запорука вдалого результату – це хороший проект і кваліфіковані виконавці. Тут немає дрібниць. Важливі і матеріали, які будуть використані під час модернізації, і як вона буде проведена. Поцікавтеся кваліфікацією сантехніків та наладчиків. Звертайте увагу на те, чи буде компанія яка проводить ремонт, обслуговувати вас і після нього. Чи лише виконає роботи, візьме гроші і все. Я б радив обирати такого виконавця, який зможе зробити вам усе від «а до я»: починаючи від проекту, закінчуючи балансуванням, налаштуванням системи та після проектним супроводом. Тоді відповідальність за якісно проведену модернізацію на комусь одному, немає можливості сказати, що хтось інший допустив помилку. І якщо виникнуть якісь питання в процесі експлуатації оновленої системи, теж буде до кого звернутися.

– Ваша компанія саме така?

– Дійсно, ми працюємо з ОСББ із 2015 року. Зараз «Інкомсистем» пропонує повний комплекс послуг з проектування і монтажу, капітального ремонту систем опалення, водопостачання, водовідведення, модульних котелень, комбінованих систем опалення та систем автоматичного регулювання теплоспоживання. У нас працюють як інженерна, так і робоча групи, тому ми робимо все – від проекту і до здачі в експлуатацію. Працюємо як у Рівному, так і в області, також надаємо консультації в інших областях.

Мабуть, ми встановили найбільше ІТП в Рівному. Маємо сертифікат для проведення енергоаудиту. До речі, останнє питання досить актуальне для тих об’єднань, що планують долучитися до державної програми «Теплий дім». 

Спілкуючись із представниками об’єднань співвласників багатоквартирних будинків намагаємося більше розповідати про можливості економії. Ми не просто переповідаємо теорію, а даємо практичні рекомендації, розповідаємо про те, що знаємо з нашого великого досвіду.

Спілкувалася Наталія НИРКОВА

 

ТОВ «інженерна компанія «Інкомсистем»

М. Рівне, вул. Д.Галицького, 9, оф. 318

incomsystem@ukr.net

067-359 78 68, 097-869 48 09, 066-033 82 40

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»