fbpx
допомога РАЕС

Рівненська АЕС отримала техпідтримку від скандинавських країн

Діліться інформацією з друзями:

Парк засобів контролю служби контролю металу (СКМ) Рівненської АЕС поповнився низкою нового обладнання. Його отримали від Інституту енергетичних технологій Норвегії (IFE) та Шведського кваліфікаційного органу (SQC).

Постачання устаткування здійснювалось у межах проєкту міжнародної технічної допомоги (МТД). Вона фінансується урядами Норвегії та Швеції. Основною метою є підвищення рівня безпеки українських АЕС та зміцнення енергетичного сектору в умовах повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Про це повідомляє РАЕС.

У 2023 році СКМ РАЕС отримала комплекс обладнання для радіографічного контролю, мережеве обладнання та запчастини для дистанційних автоматизованих систем контролю. Також прилад для ультразвукового контролю – ультразвуковий дефектоскоп USM Go. Він компактний, функціональний, надійний та зручний. З ним легко проводити ультразвуковий контроль зварних з’єднань, особливо у важкодоступних, тісних місцях та на висоті. Цей дефектоскоп поставлено шведською компанією NOVATIC, яка разом із SQC бере участь у комплектуванні обладнання в межах проєктів МТД.

Що гарантують нові прилади

Серед нових приладів – переносний прямопоказуючий дозиметр та індивідуальний накопичувальний дозиметр. Вони забезпечують безпеку персоналу під час проведення радіографічного контролю. Крім того, у користування персоналу служби надійшов професійний негатоскоп для розшифровування рентгенівських знімків. Спеціальне рівномірне освітлення екрану цього пристрою, яке можна регулювати, дозволяє чітко визначити несуцільності у зварних з’єднаннях. У процесі його застосування використовують ще один поставлений прилад – денситометр, який здатен виміряти оптичну щільність рентгенівських плівок, з високим класом точності, безпосередньо на екрані негатоскопу, що дуже зручно та ефективно. За допомогою іншого інноваційного приладу – мобільного рентгенівського апарату ERESCO 300 дефектоскопісти проводитимуть контроль металу обладнання товщиною до 60-65 мм навіть в польових умовах.

«Завдяки міжнародній співпраці з Норвегією та Швецією, яка триває з 2015 року, наш підрозділ отримав значну кількість приладів для виконання завдань з контролю якості металу. Хотілося б висловити подяку урядам цих країн за небайдужість та суттєву допомогу у забезпеченні високого рівня безпеки обладнання на РАЕС», – підкреслив начальник СКМ РАЕС Олександр Соловйов.

Рівненська АЕС першою серед українських атомних станцій розпочала співпрацю зі скандинавськими країнами за програмою підвищення рівня безпеки. Набування досвіду триває і донині, що стане в пригоді для інших вітчизняних АЕС.

Читайте також: На десятки мільйонів євро росія купує в ЄС заборонені технології

  • Косуля спричинила ДТП на Рівненщині
    Сьогодні, 17 травня, неподалік Клесова сталася ДТП без травмованих. За словами водія винною була косуля Вранці на автодорозі М-07 Київ — Ковель — Ягодин водій бензовоза Mercedes-Benz не був уважним, не вибрав безпечної швидкості руху, і в результаті цього з’їхав…