fbpx

Рівненська АЕС готова до роботи взимку

Діліться інформацією з друзями:

На Рівненській АЕС перевірили готовність електростанції до роботи в осінньо-зимовий період (ОЗП) 2022-2023 років. Завершила роботу спеціальна комісія.

Для роботи об’єктів Рівненської АЕС в умовах сезонного зниження температури впродовж пів року на підприємстві впроваджено 135 організаційно-технічних заходів, вартістю 4,9 млн гривень. Усі заплановані заходи виконані повністю. Основні кошти скеровані традиційно на підготовку технологічного та електротехнічного обладнання, систем опалення, трубопроводів і арматури, тепловодопостачання, вентиляції, освітлення, підземних комунікацій, засобів пожежогасіння й транспорту, роботи з теплоізоляції, скління і відновлення покрівель споруд підприємства, а також на забезпечення персоналу спецодягом, інструктажі та протиаварійні навчання для відпрацювання дій оперативного персоналу за різними сценаріями.

Надійність роботи електростанції у зимовий період надважлива для міста-супутника Вараш та прилеглого до нього села Заболоття, оскільки Рівненська АЕС здійснює тепло- та водозабезпечення цих населених пунктів, де, зокрема, опалювальний сезон розпочато ще у вересні.

Також з метою усунення зауважень комісії НАЕК «Енергоатом» з перевірки готовності РАЕС до роботи взимку виконано 25 з 27 запланованих заходів. Терміни виконання двох перенесено на поточний рік, а саме: ремонт основного електротехнічного обладнання головної схеми видачі потужності, техобслуговування та випробування пристроїв релейного захисту і протиаварійної автоматики.

«До зими ми готові, для цього виконані усі необхідні заходи, про що свідчить тепло та світло у наших домівках. Забезпечено готовність устаткування до виконання графіка заданої робочої потужності, незнижуваний запас основних технологічних матеріалів. Виконано в нормативних обсягах діагностику, ремонти та випробовування теплових мереж. Атомники робитимуть усе від них залежне для забезпечення надійної та безпечної роботи енергоблоків», – коментує начальник виробничо-технічної служби РАЕС Юрій Гутник.

Оцінку виконання заходів, спрямованих на підготовку обладнання, будівель, споруд та персоналу до надійної та безпечної роботи в ОЗП, здійснювала комісія у складі представників дирекції з нагляду за безпекою та дирекції з виробництва і ремонтів НАЕК «Енергоатом», Південноукраїнської АЕС та головного державного інспектора західного регіону Держінспекції енергетичного нагляду України. Голова комісії – заступник директора дирекції з виробництва та ремонтів НАЕК «Енергоатом», директор департаменту експлуатації Максим Шайна зазначає, що за попередніми висновками РАЕС готова до роботи в осінньо-зимовий період.

Джерело: прес-центр Рівненської АЕС.