Посилення попиту на одноразові медичні маски та безконтактні термометри спостерігається нині в аптечній мережі Рівненщини. Про це повідомила директор ТДВ «Рівнефармація» Ольга Садовник.
За її словами, такий ажіотаж пов’язаний із поширенням інформації про розповсюдження нового азійського коронавірусу у світі.
– Соцмережі «розкрутили» саме такі безконтактні термометри. Один з кращих зразків коштує 1400 гривень. Є й дешевші. Люди вважають, що вони безпечніші. Буцімто звичайний ртутний термометр контактує зі шкірою, тому може стати джерелом інфекції. Однак його можна просто обробити дезрозчином і знову безпечно використовувати, – пояснила Ольга Садовник.
Схожа ситуація із одноразовими медичними масками. Адже більшість переконана, що це досить ефективний спосіб уберегтися від інфікування. Насправді, звичайна марлева пов’язка захищає краще, до того ж її можна використовувати повторно, після прання та прасування (додатково можна обробити дезінфікуючим розчином). А одноразову після кількох годин використання потрібно викидати. Таких марлевих масок є в аптеках достатньо. А от одноразових – уже практично немає, усі розкуплені. Нових поставок із Китаю, де й виробляють такі одноразові маски, наразі немає.
- Запроваджують особливі заходи для недопущення занесення коронавірусу в Україну
- Три санаторії на Рівненщині готові до прийому хворих з підозрою на коронавірус
– Найбільш ефективними для захисту від будь-яких інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом є респіраторні маски з 3Д-мембраною. Їх вистачає на 12 годин, цей термін можна продовжити дезінфікувавши мембрану, – наголосила Ольга Садовник. – Нині їх є достатньо в аптечній мережі.
Ажіотажу та посиленого попиту на противірусні препарати та дезінфікуючі засоби наразі немає. Їх в аптеках теж є достатньо.
До речі
Кількість інфікованих коронавірусом COVID-19 в усьому світі станом на 26 лютого перевищила 82 тис. осіб. На планеті вже понад 40 країн, де виявили вірус. У Європі уже в 18 країнах зареєстровано випадки цього захворювання.
Про такі цифри свідчать дані порталу gisanddata.maps.arcgis.com, де в режимі реального часу публікуються оновлені статистичні дані Johns Hopkins University’s Center for Systems Science and Engineering (Johns Hopkins CSSE).
Європейська карта поширення вірусу має такий вигляд:
Італія — понад 500 випадків інфікування
Німеччина — 26
Франція — 18
Велика Британія — 13
Іспанія — 13
Хорватія — 3
Австрія, Росія, Бельгія, Швеція, Фінляндія, — по 2 випадки
Грузія, Греція, Румунія, Норвегія, Північна Македонія, Швейцарія, Естонія — по 1 випадку
Наталія НИРКОВА
- Рівнянка, повернувшись з Мілану, потрапила в лікарню
- Медики назвали перші симптоми смертельного коронавірусу: діарея, нудота, головний біль
- 48 негативні: перші результати тестування з обсервації у Нових Санжарах
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»