fbpx

Рівненщина першою в Україні отримала американське ядерне паливо

Сьогодні на території Рівненської атомної електростанції відбулась офіційна церемонія з нагоди першого завантаження ядерного палива від американської компанії Westinghouse в реактори Рівненської АЕС.

У заході взяли участь міністр енергетики України Герман Галущенко, президент Енергоатому Петро Котін, а також представники посольств США та Швеції. Рівненську область представляв начальник ОВА Віталій Коваль.

Групова світлина.

Контракт на постачання було укладено ще у вересні 2020 року за присутності Президента України Володимира Зеленського. Запустити процес планували у 2025 році, але у зв’язку з повномасштабною війною роботу інтенсифікували, щоб якомога швидше відмовитись від російського ядерного палива.

Під час оглядин РАЕС

«Це великий день для української енергетики, великий день нашого співробітництва зі США та Швецією. Але найголовніше – це кінець монополії росіян в сегменті ядерного палива», – наголосив міністр енергетики України.

Під час оглядин РАЕС.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Ядерне паливо було виготовлено компанією Westinghouse спільно з українськими спеціалістами. А український Енергоатом став першою компанією у світі, якій вдалося замінити російське паливо на реакторах радянського зразка.

Під час завантаження палива.

«Це справді історичний момент. Рівненщина підтримує статус регіону, в якому успішно проводяться пілотні проєкти й дуже приємно, що така знакова подія відбувається саме у нас в області. Дуже важливо, щоб атомна енергетика розвивалась. Чим менше ми будемо залежати від росії, тим сильніше стає область, Україна і світ», – зазначив Віталій Коваль.

Крім цього, учасники підписали двосторонні угоди щодо розширення співробітництва. Посол Швеції Мартін Оберг підкреслив, що його країна підтримує Україну у війні з Росією і вдячна українському народу за боротьбу.

Прапори США, України та Швеції.

Рівненська ОВА

Читайте також: Екскурсію для майбутніх атомників провели на Рівненській АЕС