fbpx
Рівненщина має свій неповторний смак

Рівненщина має свій неповторний смак

Діліться інформацією з друзями:

«Рівненщина на смак» формує потенціал регіону. Завдяки традиціям, звичаям, обрядам і ремеслам громади відрізняються і є впізнавані в культурному розмаїтті Рівненщини.

Це й стало одним з основних завдань обласного проєкту «Рівненщина на смак».

Про це повідомила начальниця управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк під час брифінгу.

«Рівненщина на смак» – проєкт, який ініційований управлінням культури і туризму ОДА. У межах проєкту проводиться спільні з громадами культурно-освітні заходи, а також відбувається обмін досвідом між фахівцями. Наша мета – згуртовувати громади навколо культурних цінностей. Виявляти унікальні особливості й на них будувати популяризацію народного мистецтва краю», – сказала Любов Романюк.

Також вона додала, що акцент проєкту на рецептах традиційних страв, напоїв, солодощів, «родзинках», які передаються з покоління в покоління. Важливо наголосити й розповісти про архітектурні, історичні місця та локації громади, презентувати туристичні маршрути і багато іншого. Також у рамках проєкту «Рівненщина на смак» проводиться атестація аматорських колективів.

«Ми вже відвідали 8 громад: Зорянську, Клеванську, Костопільську, Корецьку, Володимирецьку, Семидубську, Немовицьку, Малолюбашанську. Там оглянули об’єкти національного спадку, пройшлися туристичними стежками, познайомилися з творчими доробками майстрів, спробували автентичні страви. Звісно, що вся ця інформація та дослідження дають можливість не лише оновити базу знань, а й виявити нове», – зазначила начальниця управління.

Насамкінець Любов Романюк резюмувала, що за підсумками проєкту буде сформований каталог кращих зразків творчого та кулінарного потенціалу Рівненщини. Окрім того, буде проведена ідентифікація громад на природні, історичні, архітектурні, туристичні «магніти», автентичні страви й етноспадщину.

«Рівненщина на смак» формує потенціал регіону.

Сергій ТАТАРЕНКО

  • Життя з чистого листка
    Ірина Геворгян – із Горлівки, що на Донеччині. Вторгнення окупантів у 2014 році вигнало її родину з рідного дому, змусило покинути розкручений бізнес. Спочатку сім’я перебралася у Костянтинівку, а з початком повномасштабного вторгнення – у Рівне. Ірина розповідає про себе…

Читайте також: Розпочався обласний культурний проєкт «Рівненщина на смак»