fbpx

Рівненщина до коронавірусу готова (ВІДЕО)

Діліться інформацією з друзями:

У вівторок стало відомо про перший випадок азійського коронавірусу Covid-19 в Україні. Про лабораторне підтвердження діагнозу у чоловіка з Чернівців повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко. Ситуацію журналістам «7 днів» прокоментував заступник начальника обласного управління охорони здоров’я Олег Вівсянник:

– Захворів чоловік, який 26 лютого повернувся з дружиною з подорожі Італією. Перші ознаки захворювання проявилися 29 лютого. За словами подружжя, вони перебували вдома ні з ким не спілкувалися. Тож, об’єм контакту з оточуючими мінімальний. У чоловіка підозрювали ГРВІ, проведена діагностика підтвердила діагноз коронавірусу. Нині він перебуває в лікарні, його стан – стабільний.

Жінка ознак захворювання не має, вона перебуває на обсервації вдома.

У Рівненській області введено безпрецедентні заходи безпеки. Готові дві лікарні, які можуть приймати хворих чи пацієнтів із підозрою на коронавірус (Рівне, Сарни). У інфекційних відділеннях лікарень області є 68 боксованих палат, загалом тут можуть прийняти 417 інфекційних хворих. Є необхідні засоби захисту для персоналу: маски, респіратори, бахіли, спеціальні захисні костюми тощо.

Ми готові надавати медичну допомогу. Схеми лікування відомі і обговорені медиками неодноразово. Ситуація контрольована.

Крім того чиновник повідомив, що хоч область і не має тест-систем для визначення коронавірусу, однак має необхідне обладнання для забору відповідних проб і транспортування біоматеріалу до Києва. Там діагноз Covid-19 можуть лабораторно підтвердити чи спростувати.

– Не варто панікувати, дотримуйтеся рекомендацій щодо профілактики інфекційних захворювань, зміцнюйте імунітет та будьте здорові, – наголосив Олег Вівсянник.

Наталія НИРКОВА

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»