Проблема всихання соснових насаджень у результаті пошкоджень їх шкідниками і хворобами, набула масовості впродовж останніх 6 років. Не зменшилися площі хворого лісу і у 2019 році, і становили майже 25 тис га. Про це повідомили з Рівненського обласного управління лісового і мисливського господарства.
За твердження науковців, ефективного методу боротьби з цією хворобою, окрім як проведення санітарних рубок, на сьогодні не має.
Тому з метою захисту лісу від ураження шкідниками та хворобами, у 2019 році лісогосподарські підприємства області провели суцільні санітарні рубки на площі 2221 га. Впродовж року всі зруби будуть заліснені більш стійкими деревостами. Загалом, у минулому році санітарні заходи спрямовані на поліпшення стані лісових насаджень, були проведені на площі понад 22 тис га.
– На сьогодні пріоритетнім у роботі наших підприємств залишається проведення санітарно-оздоровчих заходів у лісах, адже проблема всихання соснових насаджень, на жаль, набула ознак біологічної пожежі. Тому наші держлісгоспи на 30% зменшили об’єми рубок головного користування (заготівля стиглого лісу), щоб в повному обсязі провести необхідні санітарні заходи, – розповів перший заступник начальника Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Михайло Прокопчук.
На жаль, погодні умови цієї зими не дають надії, що кількість шкідників, які пошкоджують сосновий ліс зменшиться вже у 2020 році. Нагадуємо, що в останні роки кліматичні умови – аномально теплі зими та мала кількість опадів, погіршують ситуацію. Всихання соснових насаджень через пошкодження деревостанів шкідниками і хворобами набуло ознак біологічної пожежі по всій Європі.
Аліна ШАХ
-
Дерева в місті: місія, яку можна втілити лише разом
-
Новорічні ялинки ще послужать
-
На Рівненщині відкрили 11 кримінальних проваджень за крадіжки лісу
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»