fbpx

Рівненський рибоохоронний патруль готує водойми до масового нересту

Діліться інформацією з друзями:

 

Навесні у водоймах Рівненщини починається масовий нерест риби – найважливіший процес відтворення виду. Тому дуже важливо забезпечити належні умови для його успішного проходження.

З метою створення сприятливих умов для нересту водних біоресурсів, 18 березня 2021 року у приміщенні Рівненського рибоохоронного патруля проведено спільну міжвідомчу нараду з організації збереження водних біоресурсів у водоймах області в нерестовий період.

У зустрічі взяли участь представники Рівненського рибоохоронного патруля, Рівненського районного управління поліції, Управління превентивної діяльності ГУНП в Рівненській області, Держпродспоживслужби, Департаменту екології та природних ресурсів в Рівненській області, Державної екологічної інспекції Поліського округу, Регіонального офісу водних ресурсів у Рівненській області та Відділу прикордонної служби  «ВИЧІВКА».

Під час наради працівники рибоохорони повідомили, що з метою контролю за раціональним використанням риби та інших водних біоресурсів в нерестовий період проводяться посилення рибоохоронної роботи на водоймах області та на місцях збуту водних біоресурсів.

Під час зустрічі було обговорено наступні питання:

  •  Організації спільних заходів щодо налагодження взаємодії для забезпечення оптимального відтворення біоресурсів, протидії злочинним проявам та грубим порушенням природоохоронного законодавства з залученням у рейдові групи працівників Національної поліції;
  •  Проведення спільних заходів в місцях організованої торгівлі та на стихійних ринках по виявленню осіб, які займаються незаконною торгівлею риби та інших водних біоресурсів із залученням правоохоронних органів та працівників Держпродсполживслужби;
  •  Протидія порушенням правил рибальства, боротьба із незаконним виловом риби в межах прикордонної смуги та водоймах, які прилягають до державного кордону України.

Також представник Регіонального офісу водних ресурсів у Рівненській області повідомив про регулювання водного режиму в основних річках області та не допущенні різкого пониження рівня води у водоймах в період нересту.

В ході зустрічі учасниками наради було вирішено на період нересту 2021 року створити міжвідомчу робочу групу з питань охорони та відтворення водних біоресурсів у водоймах області.

Під час наради також проаналізовано та узгоджено план дій між рибоохоронним патрулем та присутніми відомствами для проведення спільних рейдів та перевірок у боротьбі з порушниками.

Рибоохоронний патруль зобов’язався інформувати органи виконавчої влади, користувачів водойм та громадськість про встановлені заборони (лову, пересування плавзасобів, видобуток корисних копалин тощо) на водних об’єктах області в період нересту та оприлюднювати дану інформацію через засоби масової інформації.

Детальніше читайте тут