Рівненський лікар про COVID-19: Я ніколи не казав, щоб ігнорувати небезпеку, але й жити в страху не варто

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Наш сайт вже декілька раз публікував розповіді рівненського лікаря Paul Silkovskyi . Спочатку це були рекомендації, пізніше він розповів, що перехворів на коронавірус. І поділився своїми враженнями про перебіг хвороби і своїми відчуттями.   

Нагадаємо, Павло Сільковський лікар-анестезіолог відділення анестезіології та інтенсивної терапії Рівненської обласної дитячої лікарні.

Цього разу він на на своїй сторінці Фейсбук відповідає на деякі коментарі, які йому писали його читачі.

– Я писав про те, що не ізолювався від сім‘ї під час хвороби на ковід-19, чим викликав хвилю обурення. Я ж думаю, що це дарма. Бо це моя сім‘я, а не ваша. Кожен, у разі потреби, може собі ізолюватися від домашніх не тільки на 2 тижні, але й довше. Головне, щоб це було в згоді. Але логіка такої ізоляції сумнівна. – розпочинає свою розповідь лікар.

Про ізоляцію від сім’ї

Павло Сільковський розповідає, що практично при всіх респіраторних інфекціях людина стає заразною ще до того, як відчула перші симптоми. Саме в інкубаційний і продромальний (перші симптоми) періоди вірус максимально множиться і виділяється.

– Власне симптоми хвороби – це уже заруба, відкрита війна імунної системи з вірусом, коли останній втрачає сили, знищується і перестає виділятися. З кожним днем хвороби заразність пацієнта знижується. Отже, якщо сьогодні почалася хвороба, а вчора і позавчора ти був з сім‘єю, то пізно пити Боржомі і твоя ізоляція вже майже немає сенсу. Бо тоді ти був більш небезпечним, ніж тепер. – підсумовує Павло Миколайомич.

Про дітей

– Я працюю в реанімації і за весь період карантину в нас практично не було важких дітей через ковід. Спілкуюся з колегами з опорних лікарень і у них відсоток госпіталізованих дітей теж мізерний. Це дозволяє робити певні висновки і діяти відповідно. Так, діти теж хворіють. Але хворіють легко. І краще перехворіти літом, коли сприятлива погода і різноманітне, вітамінізоване харчування, ніж в холодну пору, коли сиро, гіповітаміноз і нашарування інших, сезонних хвороб. Але кожен вирішує собі сам. Мої діти – моя відповідальність. – розповідає лікар

Пневмонія при коронавірусі

Лікар наголошує, що звичайну пневмонію дуже часто можна вислухати вухом і тим більше побачити на рентген знімку. А при коронавірусній хворобі (легкі і середні форми) ні вухом не чути, ні рентген не показує. Лише комп’ютерна томографія (КТ) і це вже говорить про відмінність. Тут пневмонію викликає вірус, а не бактерія.

– А на вірус антибіотик не діє. Тому лікування відрізняється. І так, практично у всіх, хто має симптоми, КТ показує зміни в легенях. Але ці зміни у легших випадках минають самостійно. – підсумовує Павло Силковський

Про нагляд лікаря

Якщо людина захворіла і стан стабільний, то найкраще лікуватися по телефону, вважає лікар. Грамотний лікар знає, які питання задати, щоб визначити важкість стану і вирішити чи потрібен огляд лікаря чи госпіталізація. Госпіталізація і подальший контакт з хворими у лікарні – не найкращий вихід, але інколи він необхідний.

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

– Багато людей не мають важкого стану, але самі собі домальовують його, бо відчувають м‘язові болі між лопатками, внизу спини. А уявляють, що у них розпадаються легені, щось робиться з нирками тощо. В більшості ця уява гіперболізована. Але спілкуйтеся з лікарем, він розбереться. – розмірковує Павло Миколайович.

Про статистику

Якщо людина захворіла, може лікуватися дома і їй не потрібен лікарняний, то немає необхідності здавати ПЛР тести і офіційно підтверджувати хворобу. Ніде не тестують всіх підряд і в багатьох випадках діагноз ставиться на основі клінічних даних.

– Тестуватися в такому випадку – це не зовсім грамотно витрачати приватні або державні кошти. Бо це не вплине ні на лікування, ні на ваш стан. Тільки на колір зони, в якій знаходиться регіон чи країна. – вважає лікар.

Про спокій і паніку

– Ми боїмося признатися, що хворіли. Бо ковід. Ну і що? Ми боїмося тих, хто хворів. Бо що? А як на грип хворіли, не боялися? Я ніколи не казав, щоб ігнорувати небезпеку. Але й жити в страху не варто. Ми постійно бачимо приклади смертей і це жахає. Але є безліч прикладів одужань. Мій – один з безлічі. І вірогідність потрапити в цю групу величезна. Тому не панікуйте.

Підсумовуючи все що виклав у свому пості Павло наголошує, що є прості речі, які варто робити завжди: тримай дистанцію, мий руки, не колупайся в носі і коли кашляєш чи чхаєш, роби це в свій лікоть, а не на сусіда. А поки карантин – уникати скупчень в закритому просторі і одягати маску в громадських місцях.

– Більше, здається, нічого. А з важкими випадками і моделюванням майбутнього нехай розбираються профільні спеціалісти.

Щоб постійно бути в курсі новин Вам підпишіться на наш Telegram

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Діліться корисною інформацією з друзями: