Рівненському навчально-виробничому комбінату 45 років

Діліться корисною інформацією з друзями:

Рівненському міжшкільному навчально-виробничому комбінату виповнюється 45 років. За ці роки ми випустили більше як 28 тисяч учнів, а наші викладачі провели близько 1,6 мільйона годин виробничого навчання.

Зокрема, лекцій, семінарів та державних кваліфікаційних атестацій. За 45 років наші учні «наїздили» дорогами міста майже 4 мільйона кілометрів та використали понад 1,3 мільйона літрів пального, навчаючись практичному водінню легковими та вантажними автомобілями.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Всі ці досягнення є результатами плідної праці не одного покоління учителів та майстрів виробничого навчання, які самовіддано торували нелегкий шлях підготовки молодих кваліфікованих робітників. Впродовж десятиліть колектив активно розвивався, а багато хто присвятив увесь свій професійний шлях саме розвитку МНВК, ставши справжніми патріотами закладу.


Житель Рівненщини за рік власноруч змайстрував всюдихід

Острозька академія відправляє студентів по домівках


Рівненський МНВК розпочав свою роботу 17 листопада 1975 року. Для комбінату було виділене приміщення середньої школи №8 на тодішній центральній вулиці Леніна (нині Соборна), 269 та проєктною потужністю 450 учнів за одну зміну.

У створенні матеріальної бази комбінату, комплектуванні його кадрами – кращими спеціалістами підприємств, висококваліфікованими майстрами виробничого навчання були задіяні 23 підприємства міста Рівне. Саме підприємства міста облаштували навчальні класи, лабораторії, виробничі дільниці та цехи усім необхідним устаткуванням з урахуванням потреб міста того часу. В навчально-виробничому комбінаті були визначені 8 профілів трудової підготовки старшокласників: слюсарна, радіомонтажна, електромонтажна, швейна та автомобільна справи, а також машинопис, кулінарія та машинобудівне креслення.

З року в рік навчальний заклад примножував свою історію. На початок 90-х було розширено й покращено матеріально-технічну базу комбінату: відкрили нові профілі трудового навчання, зробили ремонт основної будівлі та додаткових приміщень – класів і лабораторій. Тоді ж було придбано 10 нових автомобілів, три сучасні токарні верстати з числовим програмним керуванням, обладнані швейний цех, телеграфний та медичний кабінети, комп’ютерний клас, лабораторії з будови автомобіля, з кулінарії, будівельний майданчик, кабінет профорієнтаційної роботи тощо. Саме на кінець минулого століття припав розквіт міжшкільного комбінату, де щороку навчалось від 760 до 2000 учнів за 17 спеціальностями.

Нині Рівненський МНВК спів­працює із закладами загальної середньої освіти ІІ-ІІІ ступеня міста, здійснюючи навчання учнів 8-11 класів із предмету «Технології» при виборі технологічного профілю навчання за професіями:

  • водій автотранспортних засобів категорій «А, В, С1,С»;
  • вихователь (няня);
  • перукар (пе­ру­кар-мо­дельєр);
  • молодша медична сестра по догляду за хворими.

Додатково заклад здійснює навчання з профільної підготовки за спеціалізацією «Кулінарія» та курсів «Основи технології приготування кулінарних страв», «Основи долікарської підготовки», «Основи масажу», «Моделювання зачісок», «Побудова кар’єри», «Креслення». Учні старших класів також можуть спробувати себе в різних професіях, обравши курси за вибором «Професійні проби».

У 2017 році було прийнято Закон України «Про освіту», в якому йдеться про реорганізацію міжшкільних навчально-виробничих комбінатів у Міжшкільні ресурсні центри (МРЦ), що має бути здійснена до вересня 2022 року. Ми впевнені, що згадана реорганізація стане новим етапом розвитку закладу, адже це чудовий шанс оновити навчальні плани, матеріально-технічну та партнерську базу, щоб відповідати сучасним вимогам освітнього процесу та потребам міста у підготовці кваліфікованих робітників.

Основною метою оновленого закладу буде покращення інтеграції старшокласників у трудову та підприємницьку діяльність міста та регіону, де вони зможуть використовувати знання та вміння, отримані в закладі для успішної реалізації свого потенціалу в кар’єрі та професійному становленні.

Вже сьогодні ми розпочали роботу над стратегією розвитку нашого закладу і запрошуємо до «круглих столів» з обговорення векторів розвитку всі зацікавлені сторони, а саме: педагогічний колектив, батьків наших учнів, минулих випускників, освітян міста, представників влади та громади міста, а також державні та приватні підприємства, що зацікавлені в підготовці майбутніх поколінь працівників виробничих професій.

Лише завдяки подальшій злагодженій, плідній і натхненній співпраці всього педагогічного та батьківського колективу, громади та підприємств міста, а також усіх небайдужих до розвитку освітніх процесів ми зможемо розпочати новий розділ в історії закладу, що примножить досягнення та відкриє нові можливості для учнівської молоді міста.

Дізнайтеся більше про заклад та наші новини на сайті rmnvk.rosvita.rv.ua.

Тетяна НИЩЕНКО, директор Рівненського МНВК