fbpx

Рівненські довгобуди завершать

Діліться інформацією з друзями:

Схоже, що принаймні кілька рівненських довгобудів скоро втратять цей свій статус. Після досягнення компромісу з Рівнерадою, місцевий забудовник погодився завершити будівництво житлових комплексів «Шоколад», «Флагман» і «Ерсте». Цьому передували тривалі перемовини, суперечки, голодування та пікети.

Минулого тижня на сесії Рівнерада погодила розробку детального плану території (ДПТ) для ділянок в районі вулиці Ботанічної. Таким чином зроблено крок до завершення будівництва названих ЖК. Його здійснить місцевий забудовник «Група Смарт». Дозвіл на розробку ДПТ був його умовою.

– Після того, як почалися розбірки з попереднім забудовником (там є й кримінальні справи. Очевидно хтось буде відповідати, цим займається нині поліція), з усіх, кому пропонували завершити будівництво, погодився лише один. Це «Група Смарт», – пояснив міський голова Володимир ХОМКО. – Забудовник висунув зустрічні умови: на своїй приватній землі вони хотіли б вести будівництво іншого типу (не те, що передбачено зонуванням, – прим.ред.). Йдеться про зміну цільового призначення ділянки, або розробку детального плану території в районі вулиці Ботанічної. У сесійній залі була запекла полеміка. Хтось був «за», інші – «проти». Противники такої зміни говорили, що від цього постраждають мешканці цієї вулиці. По-перше, цей документ ще не погоджений, це має зробити Рівнерада. Якщо там будуть якісь порушення, то депутати не проголосують. Але ми вже відкрили шлях для добудови. Для тих рівнян, які вклали свої гроші і купили квартири, а їх є близько 300, це був єдиний шанс отримати житло.

Нагадаємо, люди, які вклали кошти у житло в цих ЖК, мали його отримати ще в 2018 році. Однак раніше забудовник «заморозив» роботи. Пайовики не раз зверталися до влади за допомогою. На початку 2020 року в Рівнераді була створена спеціальна депутатська комісія. Результатом її роботи стала компромісна пропозиція: будівництво завершить інший забудовник – Рівненська компанія «Група Смарт», яка натомість попросила погодити розробку ДПТ для землі в районі вул. Ботанічної. Аби згодом вести там будівництво. Одна з постійних комісій Рівнеради це рішення заблокувала, мотивуючи інтересами мешканців сусідніх з Ботанічною вулиць. Кілька днів тому під стінами міськвиконкому з’явилися намети голодуючих, протестували й під стінами ради – так покупці квартир у проблемних ЖК намагалися вплинути на рішення депутатів.



До речі, на сесії Рівнеради також затвердили розподіл 32 вільних земельних ділянок серед атовців.

– За моїми даними, в місті ще є приблизно 500 земельних ділянок. Решта вільної землі у місті – приватна. Працювала депутатська комісія. Знайшли вільні ділянки. Вирішили їх віддати атовцям, але виник спір, бо з’ясувалося, що на них претендують інші люди. Однак, це неправильно, коли на землю написали заяви ті, хто в кінці черги. На наступній сесії знову підготуємо ділянки, і знову роздамо атовцям, – наголосив мер.

Наталія НИРКОВА

Треба допомогти одним, щоб не нашкодити іншим

Заступник міського голови Рівного Сергій ВАСИЛЬЧУК:

– У мене з цього приводу своя, вважаю, компромісна пропозиція. Я її ще на засіданні бюджетної комісії обгрунтовував. Так, маємо справу з проблемою людей, яким дістався забудовник, що недобросовісно виконує свої зобов’язання. А відтак пайовики, заплативши гроші за квартири, по суті, залишилися без житла. Це справді дуже велика проблема, тому, як на мене, необхідно допомогти людям.

У чому компроміс? По-перше, щоб затвердити ДПТ вулиці Ботанічної, яка знаходиться в рекреаційній зоні. Це насамперед для того, щоб зняти напругу. Тобто, ми прийняли відповідне рішення, щоб інвестор, який взяв на себе додаткові зобов’язання, побачив нашу готовність до пошуку порозуміння і продовжив будівництво недобудованих секцій багатоповерхівки. Зрештою, депутати проголосували б за виготовлення детального плану території плану в будь-якому випадку. Адже, як на мене, пропонується розробити ДПТ на велику територію, яка охоплює вулиці Ботанічну, Боженова, Малорівненську. Отож це не говорить навіть про ймовірність якихось порушень. Думаю, що там треба розвивати транспорту інфраструктуру. Рано чи пізно дійде до того, що, можливо, буде будуватися якась набережна вздовж річки Усті, щоб люди мали місця для прогулянок і відпочинку, з дитячими і спортивними майданчиками.

З іншого боку (я підтримую таку позицію), якщо група «Смарт» взялася добудовувати цей будинок, можливо, надати їй іншу земельну ділянку. Адже на Ботанічній так само живуть люди, які, гадаю, не в захваті від того, що в них над головами виросте багатоповерхівка. Тому компромісне рішення – виготовити ДПТ, на яке ми дали згоду, але й пошукати інші земельні ділянки для групи «Смарт».

Словом, до вирішення цієї проблеми треба підходити, враховуючи інтереси всіх зацікавлених а сторін. Це, по-перше. А по-друге, прийнявши необдумане рішення, ми можемо створити небажаний прецедент. Відтак, будь-який забудовник може, не виконавши свого зобов’язання, вимагати від міської влади виділення землі там, де йому подобається. Зараз – Ботанічна, завтра – інша. Так, треба допомогти людям, які постраждали, але необхідно підходити до цього питання виважено.

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе наш Telegram