fbpx

Чи підуть рівненські діти до шкіл 1 вересня

Діліться інформацією з друзями:

Однозначної відповіді на це запитання поки що немає. Якщо наша карантинна зона в Рівному не «почервоніє» – навчання школярів буде традиційним: із уроками та перервами, однокласниками та вчителями. Втім, може бути й по-іншому.

Отож, як здобуватимуть освіту наші діти в новому навчальному році розповіла заступниця міського голови Галина КУЛЬЧИНСЬКА.

Вона повідала, що

навчальний рік в Україні стартує 1 вересня і більшість дітей таки повернуться в шкільні класи.

Однак освітній процес може відрізнятися в областях залежно від епідемічної ситуації. Якщо станом на 1 вересня в Рівному буде низький рівень захворюваності на коронавірус, то школи працюватимуть у звичному режимі. Якщо місто потрапить до так званої «червоної зони», тоді навчання проходитиме лише дистанційно. У разі середнього рівня захворюваності (жовта і помаранчева карантинні зони, – прим., ред.) – буде запроваджена змішана форма навчання – дистанційно та в закладах освіти з відповідним дистанціюванням та заходами гігієни. Для таких випадків Міносвіти та МОЗ також рекомендували скасувати масові заходи та екскурсії, дистанційно проводити збори педколективів, розмежувати потоки школярів залежно від їхнього віку. Крім того, порадили організовувати заняття з окремих дисциплін на свіжому повітрі та застосувати комбіноване навчання.

До речі, для молодшої школи повністю дистанційна форма навчання застосовуватися не буде, адже вона визнана неприйнятною.

– Я особисто двома руками за очне навчання, – прокоментувала Галина Кульчинська. – За час вимушеного карантину ми всі ще раз зрозуміли роль школи та учителя. Батьки люблять своїх дітей і хвилюються за них, але вони не можуть замінити вчителя з хімії, англійської, математики, біології і так далі. Їм складно пояснювати дітям ці предмети.

Це робота вчителя-предметника, який має фахову підготовку і отримує зарплатню за свою роботу. Однак уявімо ситуацію: ми в «зеленій зоні», школи працюють повноцінно. Але є батьки, які знають, що в дитини слабке здоров’я або просто надто хвилюються і не хочуть, щоб дитина перебувала в колективі. Вони матимуть право вибору: зможуть написати заяву про переведення дитини на дистанційне навчання. Згадайте нашу ситуацію з дитсадками. Батьки не раз зверталися і просили відновити їхню роботу. Коли ж садочки запустили в тестовому режимі, прийшло набагато менше дітей, ніж ми очікували.



Нині наша задача – зробити такі правила дистанційного навчання, щоб учителі однаково працювали і в класі, і з тими, хто вчиться вдома. Щоб це не мало такого вигляду, як навесні, коли всі були заскочені карантином. Дистанційне навчання – це не скидання завдань через месенджери, а повноцінні відео-уроки, контактування з учнями і так далі. Такий формат може існувати.

Якщо ж Рівне потрапить до «червоної зони», то два тижні (як і в попередні роки, під час карантинів через грип чи ГРВІ) діти навчатимуться вдома, – зазначила чиновниця. – Після цього (у разі зниження захворюваності) повертаються до школи.

Що ж до рекомендацій МОЗ та Міносвіти, то пані Кульчинська наголосила, що кожен регіон, звісно ж, намагатиметься їх виконати. Однак всюди свої особливості. Якщо в невеликій сільській школі класи мають по 10-20 учнів, то й виконати умови про розведення в часі занять чи дистанціювання учнів – реально. У міських середніх та великих школах не всі рекомендації можна втілити «дослівно». Тому в Рівному намагаються напрацювати свої норми, спілкуючись із учителями та батьками. Вони будуть співзвучні тим, що дали міністерства.

– Я собі дуже погано уявляю двосторонній рух у шкільних коридорах на перервах, – зазначила Галина Кульчинська. – В умовах прописано: не більше як 30 дітей може бути в класі. У нас в більшості так і є.

Тестувати міських учителів на коронавірус, так як це було з працівниками дитсадків, не будуть. Водночас усі школи Рівного вже готуються працювати в нових умовах. Придбано прилади та антисептичні розчини для дезінфекції рук. Перед початком робочого дня вчителі проходитимуть термометрію. Вимірюватимуть температуру й учням, особливо в початковій школі.

Остаточне рішення про те, за яким саме сценарієм навчатимуться рівненські школярі, ухвалюватимуть за кілька днів до 1 вересня. А доти нам залишається лише дотримуватися карантинних рекомендацій та сподіватися на кращий розвиток подій.

Надія ВАНЧЕНКО

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе наш Telegram