Рівненська обласна рада вимагає відновити пільги для жителів 30-км зони

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!
Відповідне Звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України було винесено на розгляд позачергової сесії обласної ради. Прор це повідомляє пресслужба обласної ради.
З ініціативою звернутися до керівництва держави щодо відновлення пільг з оплати електроенергії для населення, яке постійно проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій виступили депутати Рівненської обласної ради Ундір Віталій (фракція «Сила і Честь») та Олена Корень (фракція політичної партії «Європейська Солідарність»). Віталій Ундір представляє громади, які сусідують з Хмельницькою АЕС, а Олена Корень відстоює інтереси жителів 30-км зони Рівненської АЕС.
У ході обговорення депутати зійшлися на тому, що скасування пільг для побутових споживачів цих територій є неприпустимим, відтак підтримали текст звернення у кількості 33 осіб.
Серед вимог, які висуває обласна рада:
  • Скасувати постанову Кабінету Міністрів України від 28.12.2020 № 1325 як таку, що порушує право населення, яке проживає в зоні атомних електростанцій, гарантоване Законом України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку»;
  • Внести зміни та доповнення до Закону України «Про ринок електричної енергії», статті 12 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційної безпеки», відповідні нормативно-правові акти, якими передбачити населенню, яке проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, відпуск електричної енергії за тарифом у розмірі 70 відсотків від рівня чинного тарифу для відповідної групи населення.
Повний текст звернення – за посиланням:
Діліться корисною інформацією з друзями: