Починаючи з 1 січня кожен пільговик має право у будь-який час подати заяву про перехід на грошову готівкову форму отримання пільги на житлово-комунальні послуги. Ці зміни стали своєрідною палицею з двома кінцями. З одного боку, добре, бо всіх пільговиків зрівняли у правах. Та – поправки до нормативних документів зумовили певний ажіотаж, що вилився у напливі до соціальних служб заявників. Для зменшення черг на прийом документів було залучено працівників інших відділів міського управління соцзахисту. Це допомогло зняти соціальну напругу, але не зняти остаточно злободенне питання.
– На сьогодні у Рівному субсидією користується майже 20 тисяч домогосподарств, – розповів під час нещодавньої прес-конференції заступник міського голови Рівного Сергій Васильчук. – Приблизно 17 тисяч 200 осіб отримують її у готівковій формі. Частина, понад 3 тисячі, – у безготівковій. Тут людям, які маю право на пільги, особливо пильними треба бути у квітні. Тобто зробити оплату комуналки завчасно. Бо якщо людина має заборгованість більшу, ніж 340 гривень, тоді пільги призначаються так само у безготівковій формі.
На сьогодні тих, хто має право монетизувати пільги, у Рівному, зі слів заступника міського голови, нараховується 9100.
– На жаль, – каже Сергій Васильчук, – донедавна діяли не дуже зручні правила гри: для того, щоб отримати пільги грошима, треба було звернутися до управління праці та соціального захисту населення з відповідною заявою до 15 жовтня – тобто до офіційного початку опалювального сезону. Тих, хто це зробив, налічується 291 людина. Нагадаю, з 9 тисяч, які мають право на пільги.
Згідно із внесеними Кабміном змінами, з 1 січня монетизацію дозволили оформляти, не чекаючи початку опалювального сезону.
Відтак заяви про перехід на готівкову форму отримання пільг подали майже 1400 рівнян. Це лише незначна частина з тих, хто має право отримувати пільги «живими» грошима, – наголошує заступник мера.
– Тому ми зараз, – веде далі Сергій Миколайович, – розгорнули широку роз’яснювальну роботу, щоб люди скористалися наданими їм можливостями. Зокрема, звертаємося до мешканців Рівного через засоби масової інформації, проводимо виїзні прийоми громадян у мікрорайонах.
Натомість заступник начальника міського управління праці та соціального захисту населення Денис Наумов, детально розповів про різницю між готівковою і безготівковою виплатою пільги.
– Пільговики, які бажають змінити з безготівкової форми отримання пільги на готівкову, мають звернутися в управління соцзахисту із відповідною заявою. Крім цього, їм із собою потрібно мати тільки паспорт і реквізити банківського рахунку. Я прошу не плутати номер банківського рахунку пільговика з номером банківської картки. Такі реквізити можна отримати в Ощадбанку і подати разом із заявою до управління. Прийом проводиться щоденно в управлінні соцзахисту (на вул. Соборній, 12) та на створеному для працівників нашого управління робочому місці в ЦНАПі (майдан Просвіти, 2). Таким чином, залучивши наявні ресурси, ми зробили все, щоб люди не стояли у чергах на переоформлення з безготівкової на грошову форми отримання пільги.
Враховуючи те, що відповідний механізм монетизації запроваджується в Україні вперше, через неточності в даних із технічних причин можуть бути випадки ненарахування окремим особам пільг, які будуть донараховуватися у наступних місяцях, – зауважив заступник начальника управління соцзахисту.
Разом з тим пільговикам, у яких відбулися зміни у складі сім’ї, адреси проживання чи реєстрації, паспортних даних необхідно повідомити управління про ці зміни. Крім того, Денис Наумов закликав рівнян, у випадку виникнення будь-яких непорозумінь, звертатися в управління соцзахисту.
Василь ГЕРУС
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»