fbpx

Рівне одним з перших запроваджує енергоменеджмент

Діліться інформацією з друзями:

У Рівненській громаді впроваджують систему енергетичного менеджменту та змінюють підходи до управління енергетичною інфраструктурою.

На сесії Рівнеради депутати підтримали проєкт рішення Департаменту економічного розвитку Рівненської міської ради про впровадження системи енергетичного менеджменту, яка має на меті покращити систему споживання та управління енергоресурсами.

Як розповів заступник міського голови Ігор КРЕЧКЕВИЧ, розвиток такої ідеї передбачений і в Законах України про енергоефективність, і в Постановах Кабміну. Але поки що на практиці він не реалізований.

«Наша громада може бути серед перших громад в Україні, яка впровадить систему енергоменеджменту не на папері, а в реальності, – каже Ігор Кречкевич. – Що означає система енергоменеджменту для рівнянина? Головна її мета – скорочення витрат на енергоносії через зміну підходів до управління енергетичною інфраструктурою громади. В тому числі це моніторинг і контроль за витратами енергоресурсів в комунальних закладах (а в перспективі і в житловому фонді). Це дистанційне зняття показників лічильників, контроль за температурою води на вході та виході з будівлі та інше, аналіз даних моніторингу і заходи щодо їх покращення, контроль за якістю надання послуг підприємствами-постачальниками енергоносіїв стимулювання ощадного використання енергоресурсів на всіх рівнях управління та інші заходи».

Ольга ДАНИЛЮК